Plany traithlonowe 1/2

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn wrz 14, 2020 11:34 am

Nie wiem. Dobre pytanie. Możesz poeksperymentować z bezpłatnym planem (który potem usuniesz), np. planem na czas COVID Mikaela Erikssona (kod FREE zmniejsza cenę z $5 do zera).
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
j33mbo
Posty: 89
Rejestracja: śr sie 19, 2020 11:37 am

pn wrz 14, 2020 3:15 pm

Dzięki. Tak zrobiłem.
Niestety nie widzę takiej opcji, ręcznie można przerzucać treningi jak się chce, ale pojedynczo.
Nie widzę takich "warunków brzegowych" do określenia na sztywno dla całego planu.

Szukam planu na 1/2 opartego w głównej mierze o treningi MAHR (maksymalne tętno areobowe).
Mam taki z książki Marka Sissona https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Sisson Primal Endurance, ale w ostateczności chciałbym go do TP przenosić ręcznie.
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pn wrz 14, 2020 3:55 pm

Trochę trzeba życie ułożyć pod plan, treningi w tygodniu są poukładane w odpowiedni sposób, ktoś nad tym pomyślał i nie do końca powinno się przestawiać treningów w tygodniu. Ja mam plan przesunięty o jeden dzień względem dnia startu, tak by największe objętości pojawiały się w piątek i sobotę resztę niestety trzeba sobie poukładać pod plan treningowy po to on jest. Wersja TP płatna daje możliwość przestawiania zadań w tygodniu zwykła nie, bezpłatna daje Tobie możliwość przestawiania nie wykonanych zadań z dnia poprzedniego.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn wrz 14, 2020 5:45 pm

Willi pisze:Trochę trzeba życie ułożyć pod plan, treningi w tygodniu są poukładane w odpowiedni sposób, ktoś nad tym pomyślał i nie do końca powinno się przestawiać treningów w tygodniu.
Wiadomo, tyle że nie każdy może lub chce dostosować życie do planu treningowego. Trochę kwestia priorytetów. Życie poza tri może mieć priorytet i oczywiście odbywa się to z jakąś szkodą dla tri, ale nie jesteśmy zawodowcami.
Wersja TP płatna daje możliwość przestawiania zadań w tygodniu zwykła nie, bezpłatna daje Tobie możliwość przestawiania nie wykonanych zadań z dnia poprzedniego.
Faktycznie! Sprawdziłem też, że da się przesunąć każdy trening w ramach planu, o ile przesuwasz go na dzień nie późniejszy niż dziś. Czyli danego dnia ściągasz sobie na datę bieżącą trening z innego dnia i go robisz.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pn wrz 14, 2020 7:08 pm

Tak, tylko uważam że pewne zadania są ułożone tak, by po mocnym rowerze na drugi dzień pojawiło się szybkie bieganie i na odwrót bo długim bieganiu są krótkie mocne rowery.
A pływanie to można robić dodatkowo kiedy jest na to możliwość, ale wiem po sobie-długi mocny rower to na basenie skurcze przy odbijaniu się od ścian basenu.
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

pn wrz 28, 2020 10:54 pm

Willi pisze:
pn mar 09, 2020 3:02 pm
tomek pisze:
pn mar 09, 2020 10:48 am
Czesc :)
... gdybysmy wzieli pod uwage nie tylko $$$, ale tez zdrowie, efekty, poswiecona energie i czas, to moze Willi przy trenowaniu 12h w tyg oszczedzilby 2h tygodniowo i jeszcze na takim planie zarobil :))))
Ok podejmuje wyzwanie kupię plan, start A to 1/2 Ślesin za 13 tygodni jak złamie 4:30 to kupuje plan na całego jak będzie, start A Lanzarote 2021, chciałbym zacząć trenować od września 2020 jak nie złamie to dostaje taki plan za darmo, no może za 50% będę forumowym królikiem doświadczalnym.
Za
-mam czas na trening
-jestem trochę mocno nastawiony na cel czyli całego w 2021
-założyłem sobie na 2020 właśnie te 4:30 by całego zrobić w jak najlepszym czasie
-a trenować lubię
Pozdrawiam

I jak plan? Myślę o nowym sezonie, bo ten u mnie był bez startów i plan chodzi po głowie, na tę chwilę opcja pływacka (https://www.trainingpeaks.com/training- ... inter-prep), żeby być ciut szybszym i żywszym po wyjściu z wody, choć w głowie mam obawy co do 12km pływania tygodniowo ;) Konkurencją do trinergy, którą rozważam są plany od 80/20 od Fitzgeralda, teraz robię ten, bo jest za free ;) https://www.trainingpeaks.com/training- ... s-per-week i jest ciekawie, zaskakuje dużo wolnego biegania. Niby do sezonu daleko, ale coś trzeba pomyśleć. Plany 80/20 są też rozpisane w ich książce, ale wygoda treningu dostępnego w zegarku jest duża.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pn wrz 28, 2020 11:18 pm

Witam!
Nie baw się w układanie samemu, kup plan taki który pokieruje ciebie przez te wszystkie tygodnie do startu docelowego. Napisz jaki masz start A ten na którym Tobie najbardziej zależy i dopasujemy coś. Ja ruszyłem z planem wstępnie pod 1/2, ale niedługo włączę plan do pełnego chyba to będą okolice 25-26 sierpnia jako start A.
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

wt wrz 29, 2020 10:56 am

Willi pisze:
pn wrz 28, 2020 11:18 pm
Witam!
Nie baw się w układanie samemu, kup plan taki który pokieruje ciebie przez te wszystkie tygodnie do startu docelowego. Napisz jaki masz start A ten na którym Tobie najbardziej zależy i dopasujemy coś. Ja ruszyłem z planem wstępnie pod 1/2, ale niedługo włączę plan do pełnego chyba to będą okolice 25-26 sierpnia jako start A.
Jestem daleki od układania planu samemu, bo jak coś nie wyjdzie to będę musiał obwinić siebie ;)
https://www.8020endurance.com/triathlon ... omparison/ Tu są gotowe plany z książki 80/20 triathlon, które wskakują do Training Peaks a później do zegarka, to jest fajne. Te same plany są dostępne bezpłatnie w książce, ale trzeba by je ręcznie wrzucać do kalendarza/zegarka, bo pliki z aktywnościami są dostępne na stronie.

Bardziej mi chodziło o Twoje wrażenia z trenowania z planem Trinergy.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

wt wrz 29, 2020 10:03 pm

Nie trenowałem z planami Trienrgy trenowałem z planem od Phil’a Mosley’a już drugi rok z tym samym na 45tygodni
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

sob paź 24, 2020 9:37 am

kajet pisze:
czw mar 05, 2020 12:38 pm
Całe to "planowanie indywidualne" sprowadza się do przetłumaczenia skali RPE na konkretne tempa lub wysokości tętna. Możemy pomóc, jak coś ;)
To chyba ja potrzebowałbym takiej pomocy. Jakby się jaka litościwa dusza zebrała w sobie i pomogła ...
Konkretnie to potrzebowałbym przeliczenia RPE na tempa i nie zawahałbym się odbyć w tym celu wskazanego testowego biegu.
Pamiętajcie, dobro powraca :lol:
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
ODPOWIEDZ