Baseny zamknięte, otwarte, ograniczenia itp.

Pływanie w triathlonie, open water
bugi
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 26, 2020 10:26 pm

sob paź 24, 2020 1:43 pm

Wczoraj jeszcze nie było nowego rozporządzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

sob paź 24, 2020 2:15 pm

No tak ale nic się nie zmieniło w przepisach☺
U nas plywanie na zasadzie "pawiany wchodzą na ściany " czyli na hasło 😂😂😂
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr paź 28, 2020 7:45 am

WAW: Stan na wczoraj jest taki że nic się nie zmieniło. Podziemie pływackie działa....
Nie jest łatwo wejść na obiekt a i basen czynny tylko w części sportowej (bez tych wszystkich udogodnień typu jacuzzi + dodatkowo obniżyli temperaturę wody;) ale najważniejsze, że grupy sportowe i szkółki nadal pływają.
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

pt sty 08, 2021 9:25 am

Update w temacie:

W mojej okolicy dziś przetestowałem GOSIR Piaseczno i udało się wejść na "Kadrę". Niestety tylko pojedyncze godziny są możliwe - grafik był ustawiony na ten tydzień, na przyszły jeszcze nie ogłoszony...i nie wiadomo jak będzie.

WAW - można pływać na "Kadrę" ale chyba tylko zajęcia grupowe. Sam byłem na Inflanckiej z grupą - potwierdzam działa.

Z tego co znalazłem w necie:
" Poniżej wskazane pływalnie pozostają otwarte dla podmiotów uprawnionych:

pływalnia Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa zlokalizowana przy ul. Inflanckiej 8 (w celu rezerwacji prosimy o kontakt: inflancka@aktywnawarszawa.waw.pl lub pod numerem tel.: 22 16 27 350)

pływalnia Centrum Rekreacyjno-Sportowe m.st. Warszawy w Dzielnicy Bielany zlokalizowana przy ul. Lindego 20 (w celu rezerwacji prosimy o kontakt: biuro@crs-bielany.waw.pl lub pod numerem tel.: 22 835 00 08 w. 101)

pływalnia Ośrodka Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Żoliborz zlokalizowana przy ul. Potockiej 1 (w celu rezerwacji prosimy o kontakt: sekretariat@osir-zoliborz.waw.pl lub pod numerem tel.: 22 832 46 00)"

Jak ktoś ma jeszcze jakieś info - proszę wrzucać w temacie - może komuś się przyda...
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt sty 08, 2021 9:50 am

W Warszawie można wbijać na Inflancką indywidualnie, o ile otrzymało się powołanie do kadry narodowej. Lepiej wcześniej sprawdzić w grafiku rezerwacje torów, bo może się okazać, że wolny jest tylko jeden albo nawet żaden. (Aczkolwiek pływanie na jedynym wolnym torze z Sebastianem Karasiem naprawdę nie boli - sprawdzałem ;) )

Działa też OSiR Żoliborz przy Potockiej i jeszcze coś na Ursynowie.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

sob sty 09, 2021 9:38 am

Temat z ciekawości ruszyłem u siebie. Z tego co wybadałem funkcjonariusze Policji codziennie odwiedzają basen miejski (innego nie ma) w mojej mieścinie i sprawdzają czy ktoś korzysta z pływalni, siłowni i sauny. Z racji, że grupa nurków przedwczoraj zrobiła sobie zajęcia na basenie postanowiłem pokombinować. Bo jednak jak widać można jakoś się tam dostać.

Kolega zna dyrektora MOSiRu więc moje zapytanie dotyczące honorowania członkostwa w kadrze narodowej mogło zostać rozpatrzone w trybie przyspieszonym. Odpowiedź zabrzmiała "Tak, jeżeli zostaną przedstawione stosowne dokumenty".

Pomocnym zdaniem również wykazał się @kajet co do licencji, za co dziękuję. Opłata, badania, foto. W poniedziałek z tego co podają media mają zostać podane informacje na temat dalszych obostrzeń. Moim zdaniem raczej do normalnego funkcjonowania basenów prędko nie wrócimy więc wybiorę się do znajomej internistki i poproszę o stosowne zaświadczenie dot. braku przeciwskazań i zdolności do uprawiania dyscypliny sportu jaką jest triathlon. Wstęp na basen mam za friko więc koszta 100zł na rok ponieść jestem skłonny ponieść. I tak z nastawienia jedynie na trening na gumach powinno się udać popływać.

No ale skoro będę miał już licencję to wypada wystartować w jakiś zawodach, gdzie licencja jest wymagana, czy się mylę? :lol:
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

sob sty 09, 2021 12:56 pm

Nie wiem tylko, czy wykupienie licencji teraz oznacza automatyczne wciągnięcie do kadry, a przede wszystkim jakiś tego dowód, bo jak rozumiem to dla dyrekcji placówki będzie podstawą do wydania decyzji pozytywnej


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 808
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

sob sty 09, 2021 1:20 pm

robertino pisze:
sob sty 09, 2021 12:56 pm
Nie wiem tylko, czy wykupienie licencji teraz oznacza automatyczne wciągnięcie do kadry, a przede wszystkim jakiś tego dowód, bo jak rozumiem to dla dyrekcji placówki będzie podstawą do wydania decyzji pozytywnej


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Chyba tak to działa. Masz licencję- jesteś w kadrze. Ja załatwiam badania, trochę problem, bo nie każdy internista chce dać. Na pewnie nie dają w zwykłych przychodniach (choć to na pewno zależy od lekarza).
Ja robię w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej - w zasadzie się cieszę, bo pewnie porządnie mnie przebadają, w końcu 2 dni badań:).
Jak dobrze pójdzie, od tego tygodnia wracam do ulubionej dyscypliny sportowej ha ha.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

sob sty 09, 2021 2:10 pm

Zgodnie z uchwałą nr 124 z 24 grudnia PZTRi
http://triathlon.pl/wp-content/uploads/ ... KN_123.pdf

Każdy posiadający licencję jest w kadrze narodowej.

Z badaniami generalnie nie witam się jeszcze z gąską, bo może też znajoma jednak mnie odprawi. Co do samych badań z racji okresowych rocznych na razie obieram ścieżkę po najniższej linii oporu
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

sob sty 09, 2021 5:38 pm

Robertowi @robertino zapewne chodzi o to, że pani w kasie basenu nie musi wiedzieć, że licencja PZTri równa się powołaniu do kadry.

Dlatego warto sprawdzić, czy operator danego basenu o tym wie i co trzeba mu pokazać, żeby rozpoznał w Was kadrowicza.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ