Suplementacja w triathlonie

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

sob maja 23, 2020 3:14 pm

Proponuję by pisząc o poziomie tkanki tłuszczowej we własnym body, wspomnieć również w metodzie badania ;)
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
scott_mtb
Posty: 435
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

sob maja 23, 2020 8:36 pm

Szajba pisze:Proponuję by pisząc o poziomie tkanki tłuszczowej we własnym body, wspomnieć również w metodzie badania ;)
Badanie miałem robione przez firmę (nie pamiętam nazwy) na drogim i dobrym sprzęcie ,więc wynik uważam za wiarygodny - z pośród kilkuset osób miałem najniższy poziom ( ale nie jest to zdrowe z wielu względów - dlatego zacząłem od tamtego czasu zwracać na to uwagę i wrzuciłem trochę do diety orzechów i nasion słonecznika Obrazek)

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

ndz maja 24, 2020 8:40 am

Orzechy i nasiona słonecznika... nigdy się nie nauczysz tycia kolego ;)
Ładuj słodycze trenerze, najlepiej wieczorem, i będzie dobrze. Doktor kajet wie ;)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
scott_mtb
Posty: 435
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

ndz maja 24, 2020 12:23 pm

kajet pisze:Orzechy i nasiona słonecznika... nigdy się nie nauczysz tycia kolego ;)
Ładuj słodycze trenerze, najlepiej wieczorem, i będzie dobrze. Doktor kajet wie ;)
ObrazekObrazekObrazek chodziło mi te zdrowsze tłuszcze Obrazek a słodycze też lubię i to baaardzo Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

ndz maja 24, 2020 4:30 pm

Szajba pisze:
sob maja 23, 2020 3:14 pm
Proponuję by pisząc o poziomie tkanki tłuszczowej we własnym body, wspomnieć również w metodzie badania ;)
U mnie waga Beurer BF 700, waga kosztowała jakieś 260 zł, a kupiona po wizycie na specjalistycznym badaniu masy ciała za 35 zł, spodziewałem się niewiadomo czego, a także stanąłem na wadze i tyle, a wyniki podobne do tej z domu. Jest historia i wyniki porównuje by przy stracie wagi nie zjadać mięśni tylko tłuszcz.
Awatar użytkownika
qbs
Posty: 170
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:29 pm

pn maja 25, 2020 9:53 am

Proponuję te wyniki traktować z duuużym przymrużeniem oka
Moja "profesjonalna" waga za parę stów pozwala w jeden prosty sposób obniżyć % tkanki tłuszczowej. Wystarczy w ustawieniach zmienić poziom aktywności ze średni na wysoki i już masz parę % mniej :lol:
3% to jest dolna granica funkcjonowania organizmu u faceta, do 4-5% schodzą kulturyści na zawodach -wszystkie żyły na wierzchu itp, 7% to zarąbista, wyrzeźbiona sylwetka,
10% - bardzo fajna sylwetka z sześciopakiem na wierzchu
tak że jak to mowią "pics or didn't happen" :D
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

pn maja 25, 2020 3:12 pm

qbs pisze:
pn maja 25, 2020 9:53 am
Proponuję te wyniki traktować z duuużym przymrużeniem oka
Moja "profesjonalna" waga za parę stów pozwala w jeden prosty sposób obniżyć % tkanki tłuszczowej. Wystarczy w ustawieniach zmienić poziom aktywności ze średni na wysoki i już masz parę % mniej :lol:
3% to jest dolna granica funkcjonowania organizmu u faceta, do 4-5% schodzą kulturyści na zawodach -wszystkie żyły na wierzchu itp, 7% to zarąbista, wyrzeźbiona sylwetka,
10% - bardzo fajna sylwetka z sześciopakiem na wierzchu
tak że jak to mowią "pics or didn't happen" :D
Dokładnie to samo chciałem przekazać, ale nie potrafiłem tego ubrać w słowa tak by kogoś przypadkiem nie urazić ;)
Wszystkie wagi czy urządzenia pomiarowe wykorzystujące pomiar impedancji elektrycznej BIA do analizy składu ciała, mają tę wadę iż wskazania są zależne od całej masy zmiennych i stałych czynników wpływających na końcowy wynik. Najistotniejszym wydaje się być stopień nawodnienia organizmu i predyspozycje osobnicze do odkładania w różnych miejscach tkanki tłuszczowej.
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
scott_mtb
Posty: 435
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

pn maja 25, 2020 3:33 pm

Sprzęt na którym robiłem badanie kosztował grubo ponad 10tysi i robiła to firma specjalizująca się w tych sprawach więc w sumie nie mam powodów by im nie wierzyć

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn maja 25, 2020 9:13 pm

Ja zasadniczo podobnie. Fakt, na pomiary wpływa masa czynników i zasadniczo fajnie jest zrobić co jakiś czas pomiary. U mnie ewidentnie średnią zawyżała warstwa na brzuchu, a przynajmniej tak powiedziała Pani dietetyk.
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

pt lip 03, 2020 8:16 pm

Poleccie DOBRY w smaku sok z buraka. Albo coś w tym stylu. Wyniki ferrytryny znowu mi poleciały bo zaprzestałam pić sok.
ODPOWIEDZ