Pas HR

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr lis 22, 2023 11:43 am

arthuroo pisze:
pn paź 10, 2022 4:44 pm
używam Scosche Rhythm+ 2.0, dobra alternatywa, bo na przedramieniu. według producenta może nie sprawdzić się w plywaniu, ale chyba na tym Wam tak nie zależy.
przy wyborze Schsche zależało mi również na mierzeniu HRV spoczynkowego przy użyciu Apps (android), a potem to już nawet transfer w formacie CSV i na laptopa.
@arthuroo napiszesz coś więcej po roku użytkowania?
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr lis 22, 2023 4:18 pm

Ok, namierzyłem jeszcze opcję Wahoo Tickr Fit. Opcja bez zbierania danych , pomiar tylko w czasie rzeczywistym podczas aktywności. Również teoretycznie do 1m (30min) pod wodą. Pod pianką powinien wytrzymać bez problemu, ewentualnie założenie tylko na bieg.

Konkurencyjnie Polar OH1 +.

Typowo z Chin również Coospo.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1182
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw lis 23, 2023 11:55 am

Wiem, że polecałem tu wcześniej Wahoo Tickra, ale teraz już wiem, jakie potworne jest to, rozpadające się w rękach i cieknące gówno. Wykonane gorzej niż próba sformowania koalicji przez premiera Morawieckiego. Omijać szerokim łukiem. Oczywiście wersji Fit nigdy nie miałem, ale cóż, nie ufałbym.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw lis 23, 2023 12:58 pm

Na chwilę obecną nastawiam się na Polara Sens Verity. Nie spostrzegłem że jest kolejna wersja oh1+.

Spełnia moje oczekiwania plus daje to o czym myślałem, czyli mógłbym go użyć na pływaniu (treningowo). Pod zawody płaskie na bieg, pod zawody górskie rower+. Dane również zbiera.

Ciekawy czy Garmin czymś takim odpowie.

Wysłane z mojego moto g(9) power przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1169
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lis 28, 2023 7:46 am

Czujnik polara dotarł, dla testu zabrałem go na basen.

Czujnik ma być docelowo zamontowany na dedykowanym uchwycie przy skroni, jednak widziałem, że i pod czepkiem bez uchwytu by dał radę.

Na wykresie pomiary, spadek tętna w okolicach 20min to nie błąd. Tak jak sądziłem, do connecta mi nie pobierze tych danych, podobnie jak paski hr garmina zbiera dane w swoim właściwym trybie.

Czasem na basen i będę zabierał, OW również.

Dane z roweru, biegania, multisportów już będą w connect bo tam już jest współpraca z zegarkiem. Kombinowałem nieco w trybie pływania ale jednak to tak nie działa, próbowałem na różne sposoby
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (86.58 KiB) Przejrzano 1237 razy
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

sob gru 09, 2023 11:15 pm

Odkąd mam Garmina to zawsze używałem ich opasek, na początku HRM Run4, z czerwoną guma - wytrzymałość do pierwszej wymiany baterii i jeszcze chwila, czyli w zależności od ilości treningów od 9 do 15 miesięcy, każdy wymieniony na gwarancji. Po czwartej wymianie dostałem HRM-PRO (żółta/zielona guma) i sytuacja w sumie podobna czyli przetrwał chwilę po wymianie baterii, tym razem niecałe 2 lata bo i treningów mniej. W obu modelach przyczyną było słabe rozwiązanie pokrywki baterii z małymi śrubkami i oringiem grubości włosa, który po wymianie baterii nie chciał być szczelny co powodowało zgony pasków. Po ostatniej gwarancyjnej wymianie dostałem HRM PRO PLUS (biała guma), który ma przeprojektowane zamknięcie pokrywy baterii i w teorii problem nieszczelności nie powinien się pojawić. Za krótko go mam, żeby potwierdzić lub zaprzeczyć.
No i jeszcze taka kwestia - jakakolwiek opaska da lepsze dane niż czujnik optyczny z nadgarstka. Raz zapomniałem opaski i to co mi pokazał Fenix 7 to były wierutne bzdury.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
ODPOWIEDZ