Długość korby

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 05, 2020 10:41 am

Wracam z moim ulubionym tematem.

Zmiana roweru, niestety trochę namieszała. Niestety w trakcie kapnąłem się, że Rotor robi korby o dwóch standardach. Poszukuję krótkiej korby Rotora 3D (większy standard). Nie chcę grzebać z suportem bo w sumie mam wstawioną ceramikę (wiem, wiem... :roll: ) i wydaje mi się, że korzystniej będzie pozbyć się niepasującej korby z Fuji (3D+ czyli mniejszy standard- zgodny z Shimano, 165mm) oraz 3D 175mm, ale to też jeszcze zweryfikuję. Nową korbę pod pasujący standard wstawię bez problemu.

Czy ktoś może spotkał się z podejściem, które wcześniej przedstawiałem odnośnie krótszej korby? Nowe rowery z tego co kiedyś zaobserwowałem, w specyfikacji zaczynają mieć właśnie 165mm (oczywiście te małe rozmiary)

Aktualnie z korbą 175mm sobie kręcę, ale to dla mnie za długie ramiona.

Swego czasu na AT pan Krystyn poczynił taki wpis:
https://akademiatriathlonu.pl/dlugosc-r ... czasowych/
Awatar użytkownika
Ariel
Posty: 102
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:37 pm

sob lut 06, 2021 6:43 pm

to ja w temacie dodam że właśnie zmieniłem korbe u siebie... z 175 stockowej Ovala która jest w Fuji na 167,5 Rotor'a - w ramach walki o pozycję i komfort

Ariel
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lut 09, 2021 10:53 am

Czyli i wymiana suportu ;)
Zmiana z własnej inicjatywy zupełnie czy jakiś fitting był @Ariel
Awatar użytkownika
Ariel
Posty: 102
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:37 pm

wt lut 09, 2021 10:59 am

FireTriFighter pisze:Czyli i wymiana suportu ;)
Zmiana z własnej inicjatywy zupełnie czy jakiś fitting był @Ariel
Fiting kolejny :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lut 09, 2021 11:27 am

Jak znajdziesz trochę czasu to opisz co i jak wyszło. Szczególnie jak zostałeś przekonany do zmiany korby.
Awatar użytkownika
Ariel
Posty: 102
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:37 pm

wt lut 09, 2021 12:09 pm

Akurat dzis mam na glowna sesje fitingu - bo wczesniej bez zmiany karby nie bylo sensu ustawiac reszty
Do zmiany korby przekonalo mnie ze pracujac mialem zly kat w wyproscie nogi - co powodowalo „szuranie” dupa po siodle
Na razie jestem po dwoch jazdach na krotkiej korbie i jest dziwnie :-) tzn faktycznie mniej sie bujam, kadencja w gore - tak na prawde to dopiero dzis bede mial dopasowane siodlo (mozliwe ze zmiana wysokosci) i lemondke (chyba troszke w gore) wiec po calosci bede mogl sie wypowiedziec
Fituje sie dla wygody i komfortu a nie mocy, zobaczymy jaki bedzie wynik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz lut 21, 2021 10:21 pm

Jeżeli będzie wygodniej to zysk mocy będzie również ;)
Będę pytał po sezonie jakie wrażenia bo droga zweryfikuje.

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt kwie 09, 2021 5:18 pm

podrzućcie sklepy (Europa), w których można kupić korbę.

patrzyłem dziś na Rotora (rotorbikes.com) i wymyślili jakąś nowinkę DirectMount - wszystko zintegrowane i się zastanawiam, czy warto w coś takiego wchodzić w ogóle. Niby montaż i późniejsze ustawienie bardzo łatwe: https://youtu.be/F2nT7JLdsC4, ale nowe tarcze oznaczają zakupy chyba tylko u nich.
Standardowych korb na pająku już chyba nie mają dostępnych.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt kwie 09, 2021 5:41 pm

na oku mam to: https://rotorbike.com/catalog/default/v ... t-kit.html
chcę iść w krótką korbę (165mm), przy moich 177cm. Oczywiście dostać coś krótkiego w Polsce graniczy z cudem.

Naczytałem się tego wszystkiego, naoglądałęm youtubów i wychodzi mi, że lepsza (bo sztywniejsza) będzie dłuższa oś, co daje średnica 24mm (vs 30mm). I że powinienem unikać supportów typu PressFit, BB30.
...doktorat z tematu już prawie napisałem :geek: ...a ciągle głupi jestem.

Przerzutka tylna jaką posiadam to 10s - dowiedziałem się, że grubość łańcucha ma wpływ na przednią tarczę (może nie współpracować dobrze z nieco grubszym łańcuchem (vs 11s). Dżizas, opcji na stole jest pierdylion.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt kwie 09, 2021 8:12 pm

drobna korekta: można dokupić "pająka": https://rotorbike.com/catalog/default/r ... 5-set.html
ODPOWIEDZ