kask aero

merfi
Posty: 10
Rejestracja: ndz gru 22, 2019 11:39 am

czw cze 04, 2020 11:55 am

Cześć,

Jeżdzę na taniej szosie w Lazer o2.
Myślę nad kaskiem bardziej aero. Widzę 2 opcje:
1. bardziej aero kask uniwersalny, typu Giro Vanquish, Air attack czy Casco speedairo. Jeździłbym na co dzień a na zawody zakładał szybkę.
2. kask typowy aero, raczej z krótkim ogonem. Raczej nie na co dzień ;)

Opcja 1 kusi bo można mieć coś szybszego na co dzień, a druga jest zapewne lepsza typowo pod zawody bo bardziej bezkompromisowa. No i uczucie jazdy w tego typu kasku też zapewne jest dobre.

Ponieważ z Lazera jestem zadowolony skłaniam się ku opcji 2, czyli opcji bezkompromisowej, typowo na zawody. Do lazera mogę dokupić osłonę aeroshield, też coś pewnie da.

Macie jakieś sugestie? Polecicie jakieś kaski warte rozważenia? Coś się w sklepach stacjonarnych rozglądam, ale wybór średni.
superfrog
Posty: 169
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:33 pm

czw cze 04, 2020 2:13 pm

Niektóre zwykłe kaski posiadają nakładki aero.
Do kasku z długim czubem musisz dobrze siedzieć i nie ruszać głową.
Ja preferuję krótki, bo kręcę głową. Mam force globe, wygodny. Jeżdżę w nim na codzień na tri. Na szosę mam zwykły.
Zwróć też uwagę na wentylację, albo możliwość polania głowy wodą.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:04:18
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

czw cze 04, 2020 10:06 pm

Na czasówce jeżdżę zamiennie w Giro Selector lub Giro Air Attack. Jedyna różnica w komforcie użytkowania to zwielokrotniony hałas w Selectorze i znaczny opór powietrza gdy trzeba spojrzeć na drogę za siebie.
Na szosie tylko w Giro Air Attack. Sprawuje się świetnie, wentylacja bez zastrzeżeń.
Wybór pomiędzy długim a krótkim, jak kolega wcześniej zauważył, zależy głównie od pozycji na rowerze
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pt cze 05, 2020 8:36 am

Ja zwrócę uwagę na zakrycie uszu w kasku, przy większych prędkościach i jazdach po 2-3h hałas staje się bardzo uciążliwy.
wgtw88
Posty: 181
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:10 am

czw paź 15, 2020 3:25 pm

Podbijam temat, poniewaz jestem na etapie zakupu kasku czasowego. Poki co faworytem jest giro aerohead mips. Slabo jednak jestem obeznany w temacie - moze ktos poleci dobry, sprawdzony sprzet? Drugie pytanie - gdzie w okolicach Katowic mozna poprzymierzac kaski czasowe? Z reguly na sklepie maja tego malo.
Bol przemija, wynik w internecie pozostaje na zawsze :D

https://www.strava.com/athletes/39890761
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

czw paź 15, 2020 4:39 pm

mam POC Cerebel. Mogę polecić. Wizura przez szybkę pierwsza klasa. Oczywiście jeśli chodzi o wentylację, no to cóż...jak to w kasku czasowym - dupy nie urywa. Nie mam natomiast porównania do innych marek i modeli. Ale samo wykonanie, waga, itd. są w porządku. Półka cenowa ta sama.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt cze 08, 2021 8:44 am

Podbijam temat kasków oreo ale krótkich. Zastanawiam się nad nabyciem zasadniczo jakiegokolwiek kasku krótkiego z szybką. Biorąc pod uwagę, że posiadam kask z ogonem z zabudowaną częścią na uszy to skłaniam się do kasku z odkrytą właśnie tą częścią.

Czy według Was jest sens takiego kasku, jeżeli i tak mam kask typowo szosowy (bez szybki). Zysk zapewne mizerny z samej aerodynamiki, ale obecność szybki vs okulary już coś tam podbije.

Aczkolwiek z tego co pamiętam szybka nie chroni aż tak dobrze oczu jak okulary. Z kolei poszerzała pole widzenia jeżeli chodzi o górną część w pozycji aero. Miałem Giro Air Attack, ale w dłuższym uzytkowaniu mi nie podszedł, uciskał dziwnie głowę.

Zastanawiam się nad Force Hornet .
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

wt cze 08, 2021 10:41 am

Ja kupiłem ostatnio FORCE GLOBE i jestem mega zadowolony. Bardzo nie lubię jak mi wiatr wieje w uszy ;-).
Co ciekawe, przymierzałem rozmiar M i L, i obwód w obu był ok, ale dopiero L-ka przykryła uszy.
Globe ma ten plus, że możesz np górny panel odkręcić dla wentylacji. Tak zrobiłem teraz w Stężycy.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt cze 08, 2021 2:35 pm

Możesz rozważyć też kask szosowy i nowe okulary na rower. Jeśli chodzi o ramkę okularów przeszkadzającą w pozycji czasowej, to zdecydowałem się ostatnio na Siroko szeroko reklamowane na Facebooku. Znalazłem kilka opinii, nawet z Polski, i generalnie wszyscy zachwalali. Jak na cenę (z przesyłką 42 EUR) spełniają swoją rolę. Kupiłem fotochromy, faktycznie dostosowują się nieźle do światła otoczenia. Wiadomo, nie są to okulary z najwyższej półki za 600-1000zł, ale nie zniekształcają, spełniają generalnie moje wymagania. Co ważne, mogę spokojnie jeździć w kasku szosowym z nimi na nosie i górna ramka nie zasłania mi widoku. Można dokupić dodatkowe szkła w cenie 15 EUR szt. Wykonanie i materiały jak na cenę 170zł są przyzwoite. UWAGA: mogą być za małe na duży łeb ;)
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

wt cze 08, 2021 4:34 pm

ja od dłuższego czasu jeżdżę w podobnych okularach, ale kupionych w sklepie bhp. nie mają ramki, filtr UV jest, ochrona przed uderzeniami też, do wyboru kilka wersji przyciemnienia i cena na poziomie kilkunastu złotych. cena/jakość nie do przebicia, tylko dają -10 do lansu ;)
https://www.decathlon.pl/p/okulary-na-r ... B3%C5%82ty
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
ODPOWIEDZ