liczniki rowerowe

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt maja 22, 2020 1:42 pm

pytanie do posiadaczy Garmin Edge:
czy da się jednocześnie na Edku podążać trasą (Menu > Navigation > Courses albo Menu > Connect IQ > Strava Routes)
i
realizować zadany trening (Menu > Training > Workouts) ?
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

pt maja 22, 2020 9:33 pm

Właśnie sprawdziłem na fenixie 3 i można włączyć jednocześnie trening wgrany na urządzenie oraz nawigację po wgranym kursie. Z edkiem nie pomogę, bo mam zabytkowego, ale robiącego co trzeba edga 500. Z racji tego, że f3 jest już leciwy to 520 i wyższe pewnie też to potrafią.
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt maja 22, 2020 10:13 pm

ciekawe, czy będzie się z automatu przełączał z mapy na trening w odpowiednim czasie i odwrotnie. Muszę to przetestować. I do tego jeszcze Strava segments
oczopląsu można dostać


wysłane z Tapatalk
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt maja 22, 2020 10:42 pm

Miałbyś Edge 500 to byś się zajął treningiem a nie tam Strava Segments!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn maja 25, 2020 9:58 am

Przetestowałem. STOP. Działa. STOP. Wielka KICHA :D :D STOP

Przetestowałem w weekend działanie Edka 520Plus w zakresie jednoczesnego treningu i podążania za śladem wg wyznaczonej ścieżki. Wnioski są następujące: Nie próbujcie tego!!
Ale po kolei:
- generalnie to działa - można załadować jednocześnie mapę i przygotowany trening. Ekrany nawet się przełączają same, ale...
- z ekranu treningowego na mapę przełącza się za późno - już na samym skrzyżowaniu - trochę nie w porę, warto byłoby wiedzieć tak choć ze 100m wcześniej
- nie wyłączyłem sobie powiadomień o przekraczaniu zadanego zakresu mocy (podczas treningu). Masakra. Jak mi przełączał automatycznie na mapę, to zanim zdążyłem spojrzeć na ekran, już miałem komunikat o przekroczeniu mocy, albo że jestem poniżej. Pikania co nie miara. Po 30min wyłączyłem trening, bo nie dało się jechać. Ani korzyści z mapy, ani z treningu
- jak jechałem na samej mapie, to fajnie działało, pokazuje wcześniej gdzie skręcić, jest całkiem ok

Podsumowując nie polecam. Trzeba się na coś zdecydować: albo coffee ride (nawet mocny) z mapą, albo trening strukturyzowany. Za dużo jest do ogarnięcia jak jest jedno i drugie włączone. Do tego wypadałoby jeszcze patrzeć na drogę.

Poza combo mapa/trening miałem jeszcze kilka przygód:
- wybrałem jakąs traskę ze stravy i trafił mnie ZONK - mapa chciała, żebym wjechał na S8 :shock: nie posłuchałem i zawróciłem na swoją starą, dobrze znaną
- żaden KOM "stravowy" mi się nie pojawił (i chyba dobrze, bo już pierdolnik byłby kosmiczny). Ale już wiem, że trzeba sobie te KOMy oznaczyć gwiazdką w Stravie jak się chce, żeby się pojawiały na liczniku. Przetestuję następnym razem. Udało mi się natomiast zgarnąć nieświadomie trzecie miejsce na jednym segmencie :)
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

czw maja 28, 2020 10:00 am

robertino pisze:
pn maja 25, 2020 9:58 am
Przetestowałem. STOP. Działa. STOP. Wielka KICHA :D :D STOP
czesc. na innym forum :oops: jest bardzo dobry opis co i jak z Edge (jako że nie wiem co nasz regulamin na tego typu wklejkę - wrzuce na PRV)
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw maja 28, 2020 10:14 am

@trzmiel a tak się naprodukowałem, że można... ;) viewtopic.php?f=16&t=179
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

czw maja 28, 2020 11:16 am

kajet pisze:
czw maja 28, 2020 10:14 am
@trzmiel a tak się naprodukowałem, że można... ;) viewtopic.php?f=16&t=179
:D już się poprawiam

https://szosa.org/topic/2378-garmin-edge/

Na pierwszej stronie znajdziecie większość przydatnych linków i opisów
Awatar użytkownika
rado
Posty: 78
Rejestracja: pt lis 08, 2019 1:04 pm

pt maja 29, 2020 9:47 am

Wczoraj testowałem na edge 530, bo też mnie to interesowało. Wrzucony trening z zakresami i mapa z wytyczoną trasą. Jechałem na ekranie z danymi, mapa włączała alarmy na 150-200 m przed skrętami i trzymała ten ekran mapy aż do skrętu. Na mapie nie działał alarm z przekroczenia zakresu mocy, no ale to nie do końca było mi potrzebne, bo zerkałem na licznik i na moc średnią z 10s.
Podsumowując - moim zdaniem całkiem to znośne ;)
Aha, nie miałem automatycznego przełączania ekranów.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pt maja 29, 2020 3:02 pm

dzięki. Zmieniłem ustawienia swojego gremlina:
- wyłączyłem alerty treningowe
- do mapy dodałem 2 pola (tyle można): moc NP i chwilowa średnia z 10s
i jutro próbuję ponownie trzymać się zakresów, ale jechać na mapie - w sumie po to ona mi jest: żeby mnie kierowała po trasach, których jeszcze nie znam. Na tych co znam mi nie jest potrzebna :D
ODPOWIEDZ