Zegarek do triathlonu

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pt maja 15, 2020 8:01 am

Szajba pisze:
czw maja 14, 2020 11:13 pm

PS. Jeśli jest takie zapotrzebowanie, mogę nakręcić krótki film pod tytułem "Unboxing Garmin XXX" :lol:
Tylko tego unboxingu nie rapuj, a unikniesz bana na forum... ;)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt maja 15, 2020 1:31 pm

Przez krótki czas używałem 910xt. Jak dla mnie miał wszystko czego potrzebowałem.
Tak jak @endi8888 zastanowiłbym się czy warto dopłacać do gadżetów.
Z drugiej strony warto uwzględnić to co napisał @lola plus baterię.
Na rowerze jestem bardziej zwolennikiem licznika, zegarek traktowałbym jako urządzenie do biegania, pływania i zawody.
Co prawda na zawodach trzeba też jechać na rowerze ale i tak zamiast jednej kobyły wolałbym mieć licznik i zegarek.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Toncjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 22, 2021 11:53 am

wt sie 09, 2022 9:49 am

Hej, podbijam temat gdyż mam lekki dylemat a myśle, że jesteście w stanie pomóc :)

Planuję wymianę smartwatcha (mam Huawei Watch GT2) i zastanawiam się nad dwiema opcjami:

- HUAWEI GT Runner https://www.euro.com.pl/smartwatch/huaw ... lsrc=aw.ds

- SUUNTO 9 BARO https://zegarownia.pl/zegarek-meski-suu ... Ydl1IYmHlg

Zegarek z przeznaczeniem do trenowania przeważnie triathlonu (bieg, rower, pływanie) ale także z funkcją smartwatcha etc... Czy ktoś z Was ma doświadczenie z którymś z tych modeli i mógłby coś podpowiedzieć? :)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

śr paź 12, 2022 9:01 am

Wczoraj rzucił mi się w oczy, dziś na szybko poczytałem. Jakaś alternatywa dla Garmina/Wahoo/Polara jest i cena myślę bardzo konkurencyjna.

Sigma od paru lat ma swój zegarek do tri. Model SIGMA iD.TRI. Z tego co piszą w internetach to na całego nawet mistrzowie świata by go nie zabrali bo czas pracy baterii jest w okolicach 7h. Biorąc pod uwagę, że ta wartość może nie obejmować współpracy z czujnikami, prowadzeniem kursu to mamy niemal odpowiednik 735, który z czasem działaniem baterii mocno ustępuje 935.

Bez czujników można zegarek wyrwać za nieco ponad 600zł. Biorąc pod uwagę osobę początkującą i która nie rzuca się od razu na 1/2 bądź całego to sprzęt wydaje mi się godny polecenia. Co prawda aktualnie 935 można dostać za mniej niż 1200zł. Czyli prawie drugie tyle, ale niezawodny niemal system gwarancyjny, plus zdecydowana przewaga pracy baterii.

Nie mam pojęcia oczywiście jak w praktyce to wygląda, ale wszelkie reklamy tego zegarka wymawiane są w germańskim więc uważam, że powinien być solidny.

Do tego można nawigować przy współpracy z telefonem bądź wgrać kurs- to lubię!
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

pt paź 14, 2022 12:06 pm

Na stronie https://www.rowertour.com/blog/rowertou ... igma-idtri pisza tak:

"Dokładność pomiaru GPS w Sigma iD.Tri
To jeden z niewielu mankamentów tego modelu. Porównując go Garmina 920XT (wem, zupełnie inna półka cenowa) muszę przyznać, że znacznie wolniej wyszukuje satelity, a nawet gdy nas poinformuje, że już znalazł to i tak na początku się gubi. Profilaktycznie lepiej poczekać odrobinę dłużej."

I choć nie sposób zgodzić się z podsumowaniem, które mówi podobnie jak Ty, że w tej cenie nic lepszego nie będzie, to miałem kiedyś zegarek, gdzie na fix-a musiałem czekać do 2-3min i wiem, że więcej już nie chce.



Wysłane z mojego SM-A725F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pt paź 14, 2022 12:35 pm

Generalnie pełna zgoda, jeżeli testy trwały dłużej niż dwa dni. Trzeba też uwzględnić ewentualną wadę fabryczną konkretnego egzemplarza. Zazwyczaj czas na złapanie GPS wykorzystuję na krótką rozgrzewkę.

Łapanie GPS zdarza się, że i 935 mi nie wskakiwał jakoś błyskawicznie. Natomiast w przypadku terenu zalesionego również 935 nie nadaje się do robienia interwałów pod konkretne tempo i dystans. Pewnie mało który sprzęt się do tego nadaje. W przypadku OW gdzie pływam są również totalne bzdury - tak się pocieszam :lol: . Jednak tam generalnie nie ma zasięgu a teren nie jest zalesiony.

Zwróciłbym jednak uwagę na obsługę mocy, tętna, nawigacja (współpraca z telefonem oraz kursy).
ODPOWIEDZ