Zrywanie połączenia miernika mocy z zegarkiem

Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

wt sty 07, 2020 10:36 pm

Problem mam ze zrywaniem lub - najczęściej - nie odpalaniem miernika mocy w trybie triathlon - dzieje się to oczywiście głównie na zawodach. Mam miernik w korbie Stages, zegarek Garmin 735 XT. Po włączeniu trybu rowerowego, nawet po kilku minutach miernik nie uruchamia się. Baterie zmieniane co chwilę, może powodem jest to, ze zegarek mam na prawej ręce zawsze? (dłuższa droga :) ) W Garminie znają się tylko na Garminach, kilka razy za radą "mojego" pana od roweru wywalałam pomiar z zegarka i wgrywałam ponownie, to samo.
Jeden jedyny raz kiedy miernik się włączył od razu było na duathlonie we wrześniu, gdzie ludzi malutko - może za duże "zagęszczenie" Garminów powoduje te problemy?

Jest teraz trochę czasu do zawodów :) to może ktoś z kolegów poradzi?
superfrog
Posty: 169
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:33 pm

śr sty 08, 2020 6:46 am

Gdzieś kiedyś czytałem, rzeczywiście odległość zegarka od pomiaru może mieć znaczenie przy Ant+. Poeksperymentuj.
Jak się połączy, to poszukaj gdzieś w opcjach zegarka wskaźnika mocy połączenia. W 920xt nie widzę tej opcji, widziałem w jakiejś aplikacji na telefon. Mam Ant+ na telefonie.
IM Malbork 9:40 5/201
1/2 Bełchatów 4:31 5/78
O Blachownia 2:07 9/236
1/4 Radłów 2:04:18
Ultra 6h 70km
M 2:48
HM 1:18
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 537
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr sty 08, 2020 1:07 pm

Hej,

temat gubienia sygnału ze Stagesa pojawia się dość regularnie w internetach (było na xtri, jest sporo wątków na forach szosowych...).

Z tego co wyczytałem jak szukałem pomiaru - generalnie do sprawdzenia:
- najczęściej za duża odległość miernik / zegarek + jakieś zakłócenia po drodze.
- były też przypadki mierników Stages z zepsutą anteną lub/i problemów z Garminem
- problemy z baterią (styki)
- interferencja sygnału bluetooth z telefonu
- albo kombinacja powyższych;)

Wiem, że może nie pomogłem za bardzo ale spróbuj sprawdzić ten pomiar z innym odbiornikiem (inny zegarek, komputer z donglem ANT+ czy inne). Będziesz wiedzieć czy problem jest w pomiarze czy w zegarku...

Jeśli masz opcję sprawdź też czy działa po Bluetooth.
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

śr sty 08, 2020 2:26 pm

Dzięki panowie, będę po kolei sprawdzać każdą z opcji.
120
Posty: 135
Rejestracja: wt lis 05, 2019 10:18 pm

śr sty 08, 2020 7:53 pm

Jeżeli dzieje się to tak jak napisałaś w trybie triathlon wydaje mi się, że to wina zegarka.

Tez tak miałem kiedyś z Garminem i BePro.
Zawsze było ok, problem pojawiał się tylko na zawodach i w trybie multisport.
Zakończyło się tak, że pływałem bez włączonego Garmina i uruchamiałem go po wyjściu z wody - wtedy było ok.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
qbs
Posty: 170
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:29 pm

czw sty 09, 2020 10:15 am

U mnie ta sama konfiguracja: bePro + garmin i też problem się pojawiał. Mam osobny licznik na rower więc nie była to kwestia włączenia garmina tudzież trybu multisport.
Moja teoria jest taka:
W strefie zmian pomiar jest wyłączony i w bePro żeby go włączyć trzeba zakręcić pedałami - więc po ruszeniu powinien się normalnie włączyć.
W końcu wziąłem jeszcze raz instrukcję i doczytałem, że trzeba zakręcić z kadencją < 60! W ferworze zawodów pewnie kadencja była wyższa i pomiar mi się włączał dopiero jak spadła poniżej 60, na jakimś podjeździe itp.
Wpadłem na to dopiero po sezonie, więc jeszcze nie weryfikowałem na zawodach, ale mam nadzieję, że to o to chodziło :D
120
Posty: 135
Rejestracja: wt lis 05, 2019 10:18 pm

czw sty 09, 2020 10:52 pm

Nie wiem czy twoja teoria się sprawdzi bo u mnie widziałem po diodach ze pomiar działał.

Nie była to tez wina odległości bo wyłączałem i włączałem garmina już na trasie i trzymałem go przy korbie i nic a potem sam łapał po 15 minutach.
Dziwne ze na treningach nigdy mi się to nie przytrafiło i nigdy na zawodach jak startowałem go bez trybu multisportu.

Kiedyś miałem tez teorie, że problemem była wcześniejsza kalibracja w strefie zmian i nie wyłączenie garmina przed uruchomieniem ale nie zweryfikowałem tego bo już jeździłem bez multisportu.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ