5h Ironman 70.3

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
Wojtolas
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 19, 2019 10:00 am

wt lis 19, 2019 10:06 am

Cześć.
Szukam informacji i inspiracji.
Ile czasu tygodniowo trenujecie?
Jak długo?
Ile czasu zajęło Wam przygotowanie do 1/2 Ironmana by złamać 5h.

Szukam inspiracji ponieważ muszę znacznie ograniczyć trening i nie potrafię pogodzić tych trzech dyscyplin. Jak je rozkładacie w ciągu tygodnia?
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt lis 19, 2019 10:18 am

Złamanie 5h na połówce od jednego zawodnika wymaga trenowania 5h w tygodniu przez rok, inny musi poświęcić 12h tygodniowo przez 3 lata (skrajne przypadki, ale się zdarzają). W dodatku mało kto jest w stu procentach konsekwentny. Jesteś facetem? w jakim wieku? Na jakim jesteś teraz poziomie/etapie w poszczególnych dyscyplinach, ile trenujesz?
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Wojtolas
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 19, 2019 10:00 am

wt lis 19, 2019 10:40 am

Doskonale zdaję sobie sprawę, że u każdej osoby będzie wyglądało to inaczej. Jestem ciekaw po prostu Waszych doświadczeń.
Ja wracam po kontuzji kolana.

Jestem przed 30 i trenowałem 10x w tygodniu.
Teraz muszę zejść do 6x ale jak nie ma możliwości złamania mojego celu to wolę się zająć czymś innym. Dlatego szukam inspiracji
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt lis 19, 2019 11:11 am

OK, ale 6 treningów to też może być 5h albo 12h. Zakładając, że mówimy bardziej o 6-8h niż 12h, to zaryzykowałbym odpuszczenie pływania i skupienie się na rowerze oraz bieganiu. Wtedy by się może dało. Odpuszczenie pływania oznacza pływanie 1h w tygodniu albo w ogóle. Wtedy mamy 3,5-4,5h roweru, głównie na trenażerze (dla większej efektywności) i 2,5-3,5h biegania. Pływanie trzeba by potraktować bardziej serio w ostatnich 4-6 tygodniach przed zawodami, wtedy 6 treningów w tygodniu nie wystarczy. Ale nie napisałeś, na jakim jesteś poziomie, więc to wszystko wróżenie z fusów.

Złamałem 5h na połówce przy słabym pływaniu (43 minuty). Pierwsze podejście do około 5h - na początku czerwca - to była kompletna klapa (5:38). Za drugim razem, 9 września, się udało. Moje objętości (trzeba patrzeć na liczbę treningów i czas trwania, na pewno nie na kilometraż) od października 2018 r. do września 2019 r. na obrazkach. Jak widać, po mniejszej objętości (~9h w tygodniu latem) poszło mi zdecydowanie lepiej niż po większej (~11h w tygodniu na wiosnę), co nie znaczy, że akurat zmniejszenie objętości było tego przyczyną.
jesień 2018
jesień 2018
Zrzut ekranu 2019-11-19 o 11.06.06.png (86.7 KiB) Przejrzano 10566 razy
2019
2019
Zrzut ekranu 2019-11-19 o 11.05.52.png (245.28 KiB) Przejrzano 10566 razy
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

wt lis 19, 2019 11:24 am

ja trenuję max 6x w tyg. Na więcej nie mam przestrzeni w swoim życiu, a 4:30 łamię, więc wszystko to dobry plan lub trener i Twoje predyspozycje, jak wspomniał Kajet
lola
Posty: 209
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:40 pm

wt lis 19, 2019 11:37 am

http://niemaniemoge.pl/ambicja-vs-mozliwosci/

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wojtolas
Posty: 3
Rejestracja: wt lis 19, 2019 10:00 am

wt lis 19, 2019 12:16 pm

Właśnie o to mi chodziło. Po prostu potrzebuje przykładu, bo wtedy mam przekonanie, że da się to zrobić a cel nie jest nierealny. Nie jest to poziom nie do przeskoczenia więc ktoś mógł to wcześniej zrobić.

Przed kontuzja biegałem 42 min na 10 kmi jeździłem 90 km w 2h20 min. Teraz wychodzę i dopiero zaczynam się ruszać.
6x w tygodniu oznacza w moim przypadku około 8h
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

wt lis 19, 2019 10:17 pm

robertino pisze:ja trenuję max 6x w tyg. Na więcej nie mam przestrzeni w swoim życiu, a 4:30 łamię, więc wszystko to dobry plan lub trener i Twoje predyspozycje, jak wspomniał Kajet
...tylko dlatego ,że jesteś dobrym pływakiem i przez większość sezonu odpuszczasz tą dyscyplinę - gdybyś musiał zapracować na tą konkurencję wyszło by 9 jednostek Obrazek Normalnie trenując 2x każdą konkurencję (nie będąc byłym pływakiem ,który wejdzie kilka razy w maju do wody a i tak zrobi wynik) będzie to bardzo ciężkie do realizacji, ale każdy ma inne predyspozycje i odpowiednio jakościowy trening może tu być kluczowy...swoją drogą Wojtolas to ,że wcześniej trenowałeś do wiosny 11h a później był lepszy wynik w 1/2 przy mniejszej objętości był następstwem tej pracy,którą wykonałeś zimą i wiosną- potem lekki szlif formy ,(podbudowa startami) i wyszło jak wyszło Obrazek...ale ,żeby porównywać te dwie połówki trzeba by szerzej na nie spojrzeć - jakie to były treningi, jak wyglądał tapering, może więcej czasu poświęcałeś na regenerację, dietę , było mniej lub więcej innych obowiązków które składały się na dodatkowe obciążenie itp,itd...temat rzekaObrazek ...gdyby wszystko w trenowaniu było takie proste i dało się wytłumaczyć kilkoma cyferkami Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka






Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

śr lis 20, 2019 11:05 am

@scott_mtb
no dobra, przyznaję, że trochę się rozpędziłem ;) Bardziej miałem na myśli nie złamanie 4:30, a to, że kolega ma szanse złamać 5h na 1/2 z 6 treningów tygodniowo. Ale nie mogę się z Tobą nie zgodzić :D
Ostatnio zmieniony śr lis 20, 2019 11:05 am przez robertino, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr lis 20, 2019 2:48 pm

scott_mtb pisze:
wt lis 19, 2019 10:17 pm
swoją drogą Wojtolas to ,że wcześniej trenowałeś do wiosny 11h a później był lepszy wynik w 1/2 przy mniejszej objętości był następstwem tej pracy,którą wykonałeś zimą i wiosną- potem lekki szlif formy ,(podbudowa startami) i wyszło jak wyszło Obrazek...ale ,żeby porównywać te dwie połówki trzeba by szerzej na nie spojrzeć - jakie to były treningi, jak wyglądał tapering, może więcej czasu poświęcałeś na regenerację, dietę , było mniej lub więcej innych obowiązków które składały się na dodatkowe obciążenie itp,itd...temat rzekaObrazek ...gdyby wszystko w trenowaniu było takie proste i dało się wytłumaczyć kilkoma cyferkami Obrazek
To chyba do mnie ;)

Nie wiem - i chyba nigdy się nie dowiem - czy na wiosnę trenowałem za dużo, czy może rzeczywiście to była baza, która oddała w drugiej części sezonu. Zdecydowanie za mało pływania w maju, za mało snu, nietrafiona strategia żywieniowa - dużo rzeczy mógłbym wymieniać, ale czy były decydujące...
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ