Rower - Ile W na przerwach

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

czw maja 28, 2020 12:09 pm

cześć

Muszę zapytać.  ;) Jak ustalacie wysiłek w przerwach pomiędzy interwałami.

Przykład  :arrow: Moje FTP 232W.  Zadanie mam : VO2 Max Intervals na 120% FTP >> Jadę 5x3' [120FTP ] / 5'  

Jadę 5x3' na 280W i pytanie na ile jechać te 5 minut pomiędzy interwałami ?
Teraz to jest około 100W - ale może to za mało ? a może to jest ok ?
Czy są jakieś wytyczne ?
To samo pytanie może dotyczyć jakie mocy na przerwach pomiędzy setami w innych zadaniach
Obrazek

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

trzmiel
Posty: 150
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 1:16 pm

czw maja 28, 2020 12:19 pm

Dopytuje dlatego że później widzę różnicę na przykład w jeździe. Under Over na trenażerze jeżeli chodzi o średnie tętno jest zdecydowanie niższy od standardowego wyjazdu rowerem na szosę.


Może to normalne a może za słabo jadę właśnie przerwę w trakcie treningów na trenażerzeObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw maja 28, 2020 2:11 pm

To nie ma wielkiego znaczenia. Ma być aktywna regeneracja, byle nogi się kręciły i byle kręciły się bardzo lekko.

Gdy powtórzenie jest powyżej progu, odpoczywam na ok. 40% FTP. Musisz odpoczywać na na tyle niskiej intensywności, żeby potem zrobić interwały do końca. Przy interwałach sweet spot czy tempowych pewnie można wrzucić 50%, a nawet 60%. W Trainerroad masz czasem 2 serie po 4 powtórzenia (albo 3 serie po 3 powtórzenia) czegośtam, wtedy długa przerwa między seriami może być na wyższej intensywności.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw maja 28, 2020 2:53 pm

A czy koniecznie przerwa 3 min? Może lepiej 2:00, 2:33, 2:47?
Przy bieganiu pojawiały się teorie żeby nie chodzić a chociaż trucht.
Na rowerze sam nie dokręcam zakresu na przerwie. Poszedłbym w tę stronę żeby kręcić jakby na jałowym biegu. Jeżeli masz rolkowy trenażer będzie to łatwe. Jak solidną krowę to nie wypali za bardzo.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ