Plany traithlonowe 1/2

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
TRI_VIKING
Posty: 1
Rejestracja: czw sty 16, 2020 10:59 am

pt lut 14, 2020 1:11 pm

Cześć wszystkim, czy próbował już ktoś z Was planów z platformy trainningpeaks,Lub innej?
W sumie zależałoby mi na tym żeby móc otwierać treningi w TP albo w garminie. Powód to brał czasu na układanie osobiście treningu, co za tym idzie mniej czasu na trenowanie myślę, że maks to 6-11 h, zakładając że dłuższe jednostki tylko sobota i niedziela. Bardziej chciałbym skupić się na rowerze i bieganiu,mam 50 km do najbliższego basenu więc odpuszczam (zacznę więcej pływać jak już woda w jeziorach będzie miała koło 19 stopni, więc pewnie okolice marzec kwiecień 🤔)
Pierwszy Start, maj - sieraków. Trochę czasu jest.

Macie już jakieś plany za sobą lub jesteście w trakcie? Ktoś coś? Pomożecie?... Pomooozemy 😄
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pt lut 14, 2020 5:31 pm

Tak ja trenuje na planach TP pamiętaj o kodzie rabatowy 12OFF
Piotrek
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:13 pm

czw lut 20, 2020 12:43 pm

Cześć!

Czy znacie może platformę, która "wygeneruje" plan treningowy na HIM na podstawie poziomu wejściowego?
Chodzi mi o to, abym wpisał swoje tempa czy FTP w każdej z dyscyplin, a on na ich podstawie wypluje jakiś plan treningowy.

Dzięki!
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

czw lut 20, 2020 6:52 pm

Piotrek pisze:
czw lut 20, 2020 12:43 pm
Cześć!

Czy znacie może platformę, która "wygeneruje" plan treningowy na HIM na podstawie poziomu wejściowego?
Chodzi mi o to, abym wpisał swoje tempa czy FTP w każdej z dyscyplin, a on na ich podstawie wypluje jakiś plan treningowy.

Dzięki!
Tak w Training Peaks plan rozpoczynasz testami pływanie, rower i bieg. Wyniki testów wstawiasz do kalkulatorów na stronie, które ustawiają twoje strefy treningowe w oparciu o tętno, CSS w pływaniu, watach na rowerze i tempach w bieganiu. Plany dostosowują się do Twoich uzyskanych wyników. Zadania wszyscy korzystający z planów maja takie same, zmieniają się tylko zakresy HR i twoich możliwości w trzech dyscyplinach. Pamiętaj także o wyborze planu treningowego w zależności od swoich obecnych umiejętności, każdy plan ma opis dla kogo jest przeznaczony. I kod do -12% rabaty na plan 12OFF
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

wt lut 25, 2020 11:35 am

Tomek Kowalski pisał, że lada chwila na TP mają pojawić się jakieś plany Trinergy.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Piotrek
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:13 pm

wt lut 25, 2020 10:37 pm

A co powiecie o planach TrainerRoad?
Właśnie wygenerowałem jeden (miesięczny trial) i nie wiem czy to brak obycia z tą platformą, ale treningi, poza tymi rowerowymi oczywiście, są mało precyzyjnie rozpisane. Na czym bazuje TR w generowaniu odpowiednich treningów biegowych i pływackich? Mam na myśli tempa, strefy? Na "chcianych" czasach, które wpisuje się w wyścigach, których daty się definiuje na początku programu treningowego?
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

śr lut 26, 2020 8:14 am

Tempa bazują na odczuciu wysiłku wg skali stosowanej przez Fitzgeralda. Np. tempo rozbiegania to 6, a tempo progowe 8.
https://support.trainerroad.com/hc/en-u ... -Explained

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Piotrek
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:13 pm

śr lut 26, 2020 11:34 am

No właśnie - odczucie wysiłku. Troche patykiem po wodzie...
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

śr lut 26, 2020 3:12 pm

Piotrek pisze:
śr lut 26, 2020 11:34 am
No właśnie - odczucie wysiłku. Troche patykiem po wodzie...
Jest parę wad planów od TR ale akurat nie to...

W TR rower masz ogarnięty według mocy, bieg i pływanie już się nie da. :)
RPE w bieganiu bardzo łatwo przełożyć na strefy HR i według tego lecieć.

Pytanie jest czego oczekujesz od planu i czy biegasz w oparciu o HR (wyznaczałeś próg?).

Mam wrażenie, że każdy rozsądny plan a pewnie i trener będzie wymagał od Ciebie wyznaczenia stref...
Piotrek
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:13 pm

śr lut 26, 2020 10:13 pm

Bazuje na strefach zdefiniowanych na podstawie HR max i w przypadku treningu biegowego w nich właśnie się "poruszam".
Mam wrażenie, że działa to nieźle.

Co do planu TR, to brakuje mi tu określenia stanu początkowego w przypadku biegania czy pływania.
Moje obecne objętości, biegowe chociażby, są znacznie większe niż te, które proponuje TR. Boje się, że forma mi spadnie ;)
ODPOWIEDZ