Plany traithlonowe 1/2

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

czw lut 27, 2020 8:55 am

Ano właśnie TR wychodzi z kolarstwa i ma bardzo duży nacisk na rower. Ta cześć jest zrobiona rzeczywiście bardzo dobrze.
Bieganie i pływanie jest dołożone trochę na zasadzie uniwersalnego gotowca i trzeba mieć w głowie, że nie jest to plan bardzo spersonalizowany.
W bieganiu TR proponuje podstawowe jednostki typu: Base Run + Speed Intervals, VO2max Intervals czy Base run z opisem intensywności wg skali RPE.

RPE to taki trochę wytrych by nie podawać tempa. Osoba wytrenowana na RPE 9 pobiegnie zdecydowanie szybciej niż słabsza.

A Np. tutaj masz przełożenie RPE na strefy HR
http://endurancetraininginprogress.blog ... eived.html

Tak więc popatrz czy TR w ogóle jest dla Ciebie słuszną ścieżką - (myślę, że na planach Training Peaks wybór dla triathlonisty jest sporo większy...)


Ja akurat w TR robię głównie rower, pływanie robię zupełnie niezależnie z grupą pływacką i w ogóle nie myślę o ich układaniu (ale w te dni oznaczone w planie jako treningi swim). Bieganie robię mniej więcej według wytycznych TR ale bez otrodoksji i wprowadzam też zmiany.
Tzn. Jeśli TR ma zaplanowane długie wybieganie poniżej progu to takie robię choć niekoniecznie zawsze wg. tego co tam napisano. Albo jak jest trening VO2max to taki robię.
Piotrek
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:13 pm

czw lut 27, 2020 9:29 am

Rozumiem.
Dzięki za wskazówki.
Myślałem po prostu, że wygeneruję plan w TR i będę mógł już tylko czesać to, co tam napisane, ale widocznie w moim przypadku, nierowerowe dyscypliny należy planować indywidualnie. Przyznam szczerze, że oczekiwania miałem wyższe. Być może ze względu na koszt miesięcznej subskrypcji.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

czw mar 05, 2020 12:38 pm

Całe to "planowanie indywidualne" sprowadza się do przetłumaczenia skali RPE na konkretne tempa lub wysokości tętna. Możemy pomóc, jak coś ;)
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

pt mar 06, 2020 10:55 pm

Willi pisze:
czw mar 05, 2020 4:02 pm
Taka informacja http://trinergy.pl/planytp
wszystko ładnie, pięknie, wyniki trenera mówią same za siebie, ale cena nawet z rabatem mnie mega zniechęca, choć przeliczając na tygodnie to tylko 34zł czyli raptem 5zł dziennie,. Plany z TR ostatnie 3 lata dawały u mnie radę a były znacznie tańsze. Taki plan po zakupie można mielić do upadłego czy 18tyg się kończy i nara? Jak to wygląda z darmowym TP a jak z płatnym?
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

sob mar 07, 2020 8:06 am

No tak, sporo - do darmowego TP nawet bym tego planu nie przymierzał. Jeśli nie można przełożyć treningu na inny dzień, zrobić przerwy na narty itp., to dla mnie jakikolwiek plan jest bessęsu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

sob mar 07, 2020 10:34 am

Plan kupujesz na stałe i jest twój możesz go używać po raz kolejny, ja następny rok trenuje z tym samym planem choć tak jak to jest napisane zmiany w planach obejmują również zmiany w Twoim zakupionym planie wiec porównując do poprzedniego roku jest trochę inny. Plan możesz przekładać w danym roku czyli zakładasz sobie start A czerwcu i sierpniu pracujesz do startu czerwcowego kasujesz go w wrzucasz na star sierpniowy. Fakt konto premium TP daje Ci możliwości przekładania zadań co w wersji podstawowej jest niemożliwe, ale moim zdaniem w planach nie powinno się grzebać i przekładać zadań z dnia na dzień.
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 910
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

sob mar 07, 2020 11:05 am

w wersji darmowej możesz przekładać ale tylko historię, albo jeden dzień do przodu.
Np dziś robisz trening jutrzejszy, z jakichkolwiek powodów, zgrywasz normalnie z zegarka, a jutro spychasz ten trening na „wczoraj”. Wtedy masz jutrzejszy trening zaliczony jakbyś zrobił go normalnie. Ale fakt, że w wersji premium możesz przekładać dowolnie.
Wiele planów z TP ma mailowy kontakt z trenerem, w razie choroby, nart, itp. doradzą jak poprzekładać jednostki żeby miało to sens.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Piotrek
Posty: 20
Rejestracja: wt lis 05, 2019 4:13 pm

sob mar 07, 2020 3:50 pm

kajet pisze:
czw mar 05, 2020 12:38 pm
Całe to "planowanie indywidualne" sprowadza się do przetłumaczenia skali RPE na konkretne tempa lub wysokości tętna. Możemy pomóc, jak coś ;)
Nie do końca o to mi chodzi. Moje obecne treningi biegowe są bardziej wymagające niż proponuje to TR. Idąc zgodnie z nimi obawiam się, że moja forma spadnie jak głowa Hofmana po iberyjskich wojażach ;) Myślałem, że TR w jakiś sposób oceni moją formę wejściową i do niej dostosuje jednostki. Nie zrobił tego, więc kij mu w oko. Będę biegał po swojemu :)
tomek
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 07, 2020 9:08 pm

sob mar 07, 2020 9:11 pm

Jesli chodzi o wspomniane wczesniej plany treningowe Trinergy to postaram sie odpowiedziec na ewentualne pytania, oczywiscie o ile sie jeszcze pojawia :)
pozdrawiam
Tomek Kowalski
www.trinergy.pl
IG @kowalski.coach
ODPOWIEDZ