Plany traithlonowe 1/2

Wszystko, co dotyczy treningu więcej niż jednej dyscypliny
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

sob mar 07, 2020 9:44 pm

Witamy na forum @tomek :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

ndz mar 08, 2020 8:52 am

@tomek a to ja skorzystam i zapytam. Plan jest rozpisany na 18 tygodni. Jeśli pierwszy start A planujemy na przykład na koniec czerwca rozpoczynamy z nim pracę w ostatnim tygodniu lutego. Zakładając we wrześniu chwilę roztrenowania, co robić od października do lutego? Pytam, bo są też na TP plany trwające nawet 48 tygodni, czyli wyłączając roztrenowanie praktycznie cały rok.
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

ndz mar 08, 2020 9:24 am

I ja pytania zadam
-na jakich kalkulatorach temp, mocy i tętna dla poszczególnych dyscyplin będziecie bazować, bo rozumiem, że jak w innych przypadkach testy robimy sami wyniki wpisujemy do TP
-plany są drogie porównując do innych, które są na platformie, czy jest jakiś kod promocyjny na zakup
-sam bym z przyjemnością skorzystał i sprawdził choć mało o planie jest napisane, inni pokazują pierwsze dwa tygodnie i najmocniejsze dwa tygodnie planu fajnie by było zobaczyć jak to wyglada, bo 12h dla wymagającego trenującego do 1/2 to trochę mało
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

ndz mar 08, 2020 9:26 am

robertino pisze:
ndz mar 08, 2020 8:52 am
@tomek a to ja skorzystam i zapytam. Plan jest rozpisany na 18 tygodni. Jeśli pierwszy start A planujemy na przykład na koniec czerwca rozpoczynamy z nim pracę w ostatnim tygodniu lutego. Zakładając we wrześniu chwilę roztrenowania, co robić od października do lutego? Pytam, bo są też na TP plany trwające nawet 48 tygodni, czyli wyłączając roztrenowanie praktycznie cały rok.
Tak zgadzam się czekamy na plan na 40-48 tygodni
tomek
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 07, 2020 9:08 pm

pn mar 09, 2020 10:48 am

Czesc :)

Jesli chodzi o wyznaczanie zakresow intensywnosci to dosc obszernie opisuje to w manualu - punktem wyjscia jest RPE i subiektywne odczuwanie wysilku. Oczywiscie podpowiadam jak wykorzystac pomiar mocy czy tempo biegu, ale to sa dla mnie zmienne wtorne - przydatne do ewentualnej analizy, ale nie do rygorystycznego planowania treningu. Test FTP mozna wykonac samemu i bazowac na tych strefach, podobnie mozna pobiec w zawodach biegowych i na tej podstawie ustalic tempa jesli komus jest tak latwiej i wygodniej... ale to wlasnie jest wlasnie bardziej "latwiej i wygodniej" a nie "lepiej". Na pewno program treningowy nie traci na skutecznosci, jesli opieramy sie glownie o subiektywne odczuwanie intensywnosci, a po roku-dwoch takiej pracy niemal zawsze jestes lepszym zawodnikiem w stosunku do zasadniczego podejscia wylacznie strefowego. Oczywiscie nie kazdemu musi to odpowiadac i nie mam z tym zadnego problemu. Pomijajac kwestie merytoryczne zalezalo mi na stworzeniu planu mozliwie uniwersalnego i z mozliwie niska technologiczna bariera wejscia.

Ciezko mi dyskutowac ze stwierdzeniem ze 12h tygodniowo to malo dla zaawansowanego amatora. To okolica przecietnej objetosci, z jaka pracuja u mnie polowkowicze z okolic 4h20' (plus minus 10'), co roku kilka osob z takiej objetosci kwalifikuje sie na Kona.

Plan ukazuje sie na poczatku marca i zalezalo mi na tym zeby mozna bylo go wykorzystac juz w nadchodzacym sezonie. Upraszczajac, w wiekszosci przypadkow okres przygotowania ogolnego trwa 4-8 tygodni, a okres przygotowania specjalnego i BPSu trwa 16-20 tygodni. Wydaje sie ze to idealny uklad, zeby miec do dyspozycji 2 programy dotyczace pierwszych tygodni treningu, a potem juz specyficzne programy pod konkretny dystans czy konkretne zawody. W tym roku na pewno ukaza sie programy na okres przygotowania ogolnego, ale zapewne w okolicy jesieni :) Zazwyczaj jest to okres, w ktorym skupiamy sie na jakosci ruchu, technice, przygotowaniu motorycznym, co wymaga stworzenia duzego opakowania programu, "paczki wiedzy". Zdjecia, filmiki, opisy, wyjasnienia - bede na to potrzebowal pewnie ze 100 godzin pracy, takze prosze o cierpliwosc :)

Jesli chodzi o cene to mielismy znizke 20% w newsletterze, wazna do konca marca i w zasadzie nie widze problemu zeby podzielic sie tez tutaj. Po wpisaniu kodu "triathlonlife" do konca marca bedzie tez 20% taniej - zaraz sie za to zabiore, moze mi to zajac kilka minut! Natomiast nie zgodze się, że plany są drogie... gdybysmy wzieli pod uwage nie tylko $$$, ale tez zdrowie, efekty, poswiecona energie i czas, to moze Willi przy trenowaniu 12h w tyg oszczedzilby 2h tygodniowo i jeszcze na takim planie zarobil :))))
pozdrawiam
Tomek Kowalski
www.trinergy.pl
IG @kowalski.coach
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

pn mar 09, 2020 3:02 pm

tomek pisze:
pn mar 09, 2020 10:48 am
Czesc :)
... gdybysmy wzieli pod uwage nie tylko $$$, ale tez zdrowie, efekty, poswiecona energie i czas, to moze Willi przy trenowaniu 12h w tyg oszczedzilby 2h tygodniowo i jeszcze na takim planie zarobil :))))
Ok podejmuje wyzwanie kupię plan, start A to 1/2 Ślesin za 13 tygodni jak złamie 4:30 to kupuje plan na całego jak będzie, start A Lanzarote 2021, chciałbym zacząć trenować od września 2020 jak nie złamie to dostaje taki plan za darmo, no może za 50% będę forumowym królikiem doświadczalnym.
Za
-mam czas na trening
-jestem trochę mocno nastawiony na cel czyli całego w 2021
-założyłem sobie na 2020 właśnie te 4:30 by całego zrobić w jak najlepszym czasie
-a trenować lubię
Pozdrawiam
Załączniki
EAC7B586-C6FA-4626-975C-2C710C56076A.jpeg
EAC7B586-C6FA-4626-975C-2C710C56076A.jpeg (14.43 KiB) Przejrzano 5516 razy
tomek
Posty: 8
Rejestracja: sob mar 07, 2020 9:08 pm

wt mar 10, 2020 11:16 am

Szczerze mowiac nie mam na razie w planach programow do pelnego dystansu, wiec to dla mnie bardzo wygodna propozycja... ale nie jestem zainteresowany, nie lubie komplikowac prostych spraw :) Powodzenia w Slesinie!!!
pozdrawiam
Tomek Kowalski
www.trinergy.pl
IG @kowalski.coach
j33mbo
Posty: 89
Rejestracja: śr sie 19, 2020 11:37 am

pn wrz 14, 2020 6:38 am

Czy TP (albo inna aplikacja) pozwala na modyfikacje dni treningowych?
Mam na sztywno wyznaczone dni kiedy mogę pływać (wtorek, środa, czwartek).
Reszta dowolna.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn wrz 14, 2020 8:27 am

j33mbo pisze:
pn wrz 14, 2020 6:38 am
Czy TP (albo inna aplikacja) pozwala na modyfikacje dni treningowych? .
W TP musisz mieć wykupioną wersję płatną. W innych aplikacjach jest różnie, możesz modyfikować w wersji bezpłatnej albo w płatnej, ale w przypadku planów Trinergy musiałbyś przede wszystkim wklepać trening do tej innej aplikacji, bo one są tylko na TP.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
j33mbo
Posty: 89
Rejestracja: śr sie 19, 2020 11:37 am

pn wrz 14, 2020 8:43 am

kajet pisze:
pn wrz 14, 2020 8:27 am
j33mbo pisze:
pn wrz 14, 2020 6:38 am
Czy TP (albo inna aplikacja) pozwala na modyfikacje dni treningowych? .
W TP musisz mieć wykupioną wersję płatną. W innych aplikacjach jest różnie, możesz modyfikować w wersji bezpłatnej albo w płatnej, ale w przypadku planów Trinergy musiałbyś przede wszystkim wklepać trening do tej innej aplikacji, bo one są tylko na TP.
tak, zakładam wersję płatną TP,
ale to można zrobić na wstępie - zdefiniować dni z dostępem do basenu tak żeby było przez cały plan?
czy to ręcznie za każdym razem?
ODPOWIEDZ