2. Radomszczański Duathlon

Tutaj omawiamy przyszłe imprezy multisportowe, biegowe, kolarskie, pływackie
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt wrz 01, 2020 6:45 pm

Zapraszam w końcówce września do Radomska.
https://sportmaniacs.com/pl/services/in ... gowy#rules

https://www.youtube.com/watch?v=Qaid4yGw-2M

Film bez dźwięku, czekam na rozsądną ścieżkę dźwiękową.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn wrz 28, 2020 8:44 am

Impreza się odbyła, pogoda całkiem dopisała. Na miejscu opinie pozytywne. Było trochę ludzików , którzy startowali rok temu a nie byli tutejsi.

Żałujcie, ale macie szansę się zrehabilitować w 2021 roku.

Pomyślę nad wersją szosową (krótki dystans) na razie Nadleśnictwo wspiera takie inicjatywy oraz organizacyjnie jest to łatwiej pospinać.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn wrz 28, 2020 10:49 am

Będzie wersja z asfaltem, to pojawi się wicemistrz Piaseczna w sprint duathlonie w kategorii M30 (wtedy już awansowany do M40). Uj tam, może być nawet w ruchu otwartym.
Gratuluję zorganizowania zawodów i dobrych opinii. Stojaki długo składałeś tym razem?
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn wrz 28, 2020 11:33 am

Stojaki jak przyjechałem to już były rozłożone. Nie było tworzenia nowych. Musiałem na szybko dosztukować element łączący. Była niepewność o wytrzymałość w jednym miejscu ale również udało się ją zażegnać. Zeszłoroczna praca nie poszła na marne.

Nie myślałem ostatnio nad wersję szosową za dużo ale temat wrócił. Temat na dystans może warto wrzucić jako ankietę. Jak według Was wygląda kwestia wyrównania stosunku przewagi dla biegaczy oraz rowerzystów ?
5-7 bieg- 25 rower- 2-2,5 bieg?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn wrz 28, 2020 11:37 am

A już pamiętam, opcją była obwodnica miasta, na której mam sporo jazd na Stracie. Jednak budowa A1 oraz funkcjonowanie zakładów przemysłowych w jej części może utrudniać jej zawładnięcie na zawody. Ma bieg dwa razy się jednak udalo.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn wrz 28, 2020 12:04 pm

FireTriFighter pisze:
pn wrz 28, 2020 11:33 am
Jak według Was wygląda kwestia wyrównania stosunku przewagi dla biegaczy oraz rowerzystów ?
5-7 bieg- 25 rower- 2-2,5 bieg?
Moim zdaniem standardowy sprint 5-20-2,5 jest OK.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn wrz 28, 2020 12:20 pm

Rower na tym dystansie po wspomnianej obwodnicy do zrobienia. Tyle że pewnie bym stracił KOMa więc dyskwalifikacja moim zdaniem.

Bieg w urokliwym towarzystwie zakładu PET , zapachy pierwsza klasa :) wrzucę pomysł do zarządu klubu

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

krygi90
Posty: 18
Rejestracja: sob lis 09, 2019 10:10 am

ndz paź 04, 2020 6:09 pm

Gratulacje! widze że jestem troche w tyle z informacjami :)

Odnośnie Twojego pytania:
Klasyczny sprint jest w porządku.. chociaż 5km-25km-2,5km bardziej mi się podoba :)
Jeżeli będzie po szosie to może i mi się uda dojechać :)
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn paź 05, 2020 10:28 am

Wstępna analiza trasy rowerowej niestety wykazuje 16,5 - 17km Bieg natomiast możliwy na 5km. Jak napisałem, podam do dyskusji temat.
Trasa zawiera
1. Rondo na którym zjeżdża się pierwszym zjazdem.
2. Nawrotka
3. Rondo, zjazd drugim zjazdem.
4. Rondo na którym zjeżdża się drugim zjazdem ale wpada się na rondo na zjeździe.
3. Nawrotka
4. Rondo z punktu 4, również 2 zjazd, wpada się po zjeździe a po nim w górkę
5. Rondo z punktu 1, również pierwszy zjazd.
Na wiosnę, z racji, że lubi wiać solidnie, a teren na rowerze niemal zupełnie nieosłonięty co też ma znaczenie.

Drobna modyfikacja trasy (skrócenie o jeden odcinek) i zrobienie dwóch pętli, daje 30km. Z racji, że często tam jeżdżę to wiem, że takie pętle dadzą popalić.
Załączniki
NarysujTrase.zip
(1.71 KiB) Pobrany 252 razy
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn paź 05, 2020 11:23 am

Kurna, będę robił za eksperta od tras, a co :P

1. Techniczna trasa to moim zdaniem nic złego, choć jako tłusty świniak tracę na ostrych zakrętach i nawrotach, bo wyjście z nich dużo mnie kosztuje. "Trudności" są cechą, ale niekoniecznie wadą. Bywają zaletą. Na zawodach z dozwolonym draftem "rozbijają" grupę, powodując, że na rowerze można konkurować, a nie tylko wieźć się z pierwszego biegu na drugi. Na zawodach bez draftu powodują, że jest... mniej draftu.

2. Z tego co zauważyłem, duathlony są dość mocno zdominowane przez biegaczy. Więc jeśli byśmy celowali w zawody, na których mają coś do powiedzenia osoby bazujące w znaczącym stopniu na rowerze, to 30 km roweru między 5 a 2,5 km biegu nie jest takim złym dystansem.

3. Alternatywą byłoby ew. wydłużenie biegu, odpowiednio do dłuższego roweru?

4. Tak w ogóle to planujecie zrobić ten duathlon z draftingiem czy bez?
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ