Imprezy - czy się odbędą

Tutaj omawiamy przyszłe imprezy multisportowe, biegowe, kolarskie, pływackie
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

sob kwie 04, 2020 8:02 pm

Biorąc pod uwagę wcześniejsze podejście większości organizatorów do zawodników i przenoszenia pakietów na inną osobę lub imprezę, ich prośby o pozostawienie wpisowego uważam za niesmaczny żart. Mogli się ubezpieczyć jak to któryś z ogrów powiedział przy próbie przeniesienia pakietu ;)
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1167
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

sob kwie 04, 2020 8:05 pm

Uff jak dobrze, że nigdzie się nie zapisałem.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

sob kwie 04, 2020 8:12 pm

ja tylko na 2 imprezy, ale i tak szkoda kasy. Ciekaw jestem jak z 5150 będzie, bo że się odbędzie, to nie liczę. A nawet gdyby, to chyba i tak bym się nie zdecydował wystartować w połowie czerwca.


wysłane z Tapatalk
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

sob kwie 04, 2020 10:34 pm

Ja jestem od marca do września co miesiąc gdzieś zapisana😢😢😢. Szkoda mi bardziej sezonu niz kasy. Kasy tez 😊
Awatar użytkownika
KamilN
Posty: 157
Rejestracja: wt lis 05, 2019 6:04 pm

sob kwie 04, 2020 11:44 pm

Zgodnie z przepisami KC w przypadku odwołania imprezy organizator jest zobowiązany oddać pieniądze.
Art. 495. KC
Niezawiniona niemożliwość spełnienia świadczenia
§ 1.
Jeżeli jedno ze świadczeń wzajemnych stało się niemożliwe wskutek okoliczności, za które żadna ze stron odpowiedzialności nie ponosi, strona, która miała to świadczenie spełnić, nie może żądać świadczenia wzajemnego, a w wypadku, gdy je już otrzymała, obowiązana jest do zwrotu według przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu.
§ 2.
Jeżeli świadczenie jednej ze stron stało się niemożliwe tylko częściowo, strona ta traci prawo do odpowiedniej części świadczenia wzajemnego. Jednakże druga strona może od umowy odstąpić, jeżeli wykonanie częściowe nie miałoby dla niej znaczenia ze względu na właściwości zobowiązania albo ze względu na zamierzony przez tę stronę cel umowy, wiadomy stronie, której świadczenie stało się częściowo niemożliwe.
https://www.lexlege.pl/kc/art-495/
Triathlete - A person who doesn't understand that one sport is hard enough!
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 536
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

ndz kwie 05, 2020 11:01 pm

Hej,

moim zdaniem najsensowniejszą opcją byłaby możliwość przeniesienia opłaty na dowolną imprezę ale w przyszłym sezonie. Ja bym chętnie na po przystał bez wycofywania kasy od razu.
Bo jeśli dojdzie do sytuacji, że np. w sierpniu uda się rozegrać zawody to wszystkie cykle napakują imprez w 2 ostatnie weekendy i tyle będzie z opcji przenoszenia - i tak nie da się wystartować naraz w 2 miejscach...

Rozumiem oczywiście, że dla orgów obecna sytuacja też jest podbramkowa ale taka opcja z przeniesieniem na przyszły sezon to trochę sytuacja Win/Win - nie musieliby zwrać kasy i zaburzyć teraz finansów. Moim zdaniem cała ta akcja #wystartuję później powinna być w duchu kompromisu (a nie że pobierzemy sobie 50% kosztów bo tak nam wyszło...bo realnie przenieść pakiet nie za bardzo jest gdzie.)
Awatar użytkownika
weekendowy
Posty: 157
Rejestracja: śr lis 06, 2019 9:57 am

wt kwie 07, 2020 11:51 am

...tak trochę w duchu nadziei......5150 miało się odbyć w terminie imprezy w Charzykach ...no jestem ciekawy czy organizatorzy pójdą śladem paranoi.... jeżeli nie to będzie to dość mocno oblegana impreza bo powinna przyjąć sporą część spadochroniarzy z Wa-wy.... miejmy nadzieje!!!!!!!!!! że będzie mocna ekipa :twisted:
karolman
Posty: 15
Rejestracja: pn lis 11, 2019 4:23 pm

czw kwie 09, 2020 1:12 pm

a ja się chciałem na jakiś króciutki dystans zapisać, ale chyba zrzucę z 10 kg i wybiorę wrzesień :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

czw kwie 09, 2020 2:53 pm

Gran fondo w Gdyni odwołane i 100 zl pobierają. Super.
wgtw88
Posty: 181
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:10 am

czw kwie 09, 2020 5:57 pm

Panom z GfG chyba sufit na leb spadl.

Irytuje mnie to narzucanie przez organizatorow, by zawodnicy pokrywali czesc ich kosztow. Zwlaszcza, ze jest to ewentualna dobra wola zawodnikow.
Bol przemija, wynik w internecie pozostaje na zawsze :D

https://www.strava.com/athletes/39890761
ODPOWIEDZ