robertino - mój pierwszy...tygodnik

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 18, 2019 11:17 am

Minął pierwszy tydzień Sweet Spot Base II vol. High. Prawie cały wykonany, niestety skończyła mi się opona trenażerowa i ostatni trening zrobiony do połowy, bo zaczęło już wychodzić poszycie i bałem się, że rozwalę trenażer. Nowej już nie będę kupował, bo zamieniam na direct drive. Dziś mam nadzieję zamówienie, dostawa i pierwsze jazdy jutro wieczorem.
A wyglądało to w tym tygodniu tak:
TrainerRoad_SS_2_Week1.png
TrainerRoad_SS_2_Week1.png (47.29 KiB) Przejrzano 5318 razy
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

pn lis 18, 2019 11:25 am

Ty to masz zdrowie chłopie.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

pn lis 18, 2019 11:31 am

Jak to później ogarniasz w drugiej części sezonu "przygotowawczego" - powtarzasz taki układ np w lutym-marcu ? Próbowałem kiedyś progowych i podprogowych treningów we wczesnym okresie przygotowawczym i skończyło się"przetrenowaniem"...na wiosnę nie miałem z czego docisnąć a w styczniu forma była

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 18, 2019 1:10 pm

scott_mtb pisze:
pn lis 18, 2019 11:31 am
Jak to później ogarniasz w drugiej części sezonu "przygotowawczego" - powtarzasz taki układ np w lutym-marcu ? Próbowałem kiedyś progowych i podprogowych treningów we wczesnym okresie przygotowawczym i skończyło się"przetrenowaniem"...na wiosnę nie miałem z czego docisnąć a w styczniu forma była Obrazek
plan na zimę, to przede wszystkim podnieść rower (FTP) na wyższy poziom.

Cały zeszły rok (mniej lub bardziej) jeździłem na niższych intensywnościach, ale dłużej żeby zrobić dobrą bazę. Teraz przechodzę do wyższych intensywności. Powinno oddać. Teraz robię bazę SS jak na powyższym screenie, po bazie SS, zamierzam zrobić (również z TrainerRoad) Sustained Power Build, a bezpośrednio po tym będę robił program z TrainingPeaks'a już do 1/2.
Szczerze mówiąc, to spodziewam się podnoszenia FTP do momentu ukończenia przygody z TR - mniej więcej do końca lutego.
Potem to co zbuduję przez zimę będę próbował przekładać na dłuższe dystanse. Zobaczymy jak wyjdzie.
scott_mtb
Posty: 434
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

pn lis 18, 2019 1:36 pm

Czy pozostałe konkurencje też mocniej ciśniesz w tym okresie czy tylko rower?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 18, 2019 3:47 pm

@scott_mtb do lutego tylko rower. Pływanie w moim przypadku dołączam tak około kwietnia. Biegać zacznę od końcówki lutego.
RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

pn lis 18, 2019 3:48 pm

Proponuję Ci zweryfikować rower w Poznaniu na 2:13. Oj trzeba szybko uciekać w M45 :-)
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 18, 2019 7:27 pm

przy podobnym podejściu treningowym w 2017, zrobiłem swój najlepszy, do tej pory, start w połówce.

Różnica była taka, że wyedy robiłem SS base volume LOW, potem powtórzyłem, a potem plan do 1/2.
Miałem wtedy najszybszy swój rowe ever i najlepsze tempo biegu w półmaratonie. Też ever ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 18, 2019 7:28 pm

RafałM pisze:Proponuję Ci zweryfikować rower w Poznaniu na 2:13. Oj trzeba szybko uciekać w M45 :-)
;) no tak, pościgamy się o miejsca!
Awatar użytkownika
robertino
Posty: 911
Rejestracja: wt lis 05, 2019 3:46 pm

pn lis 25, 2019 11:52 am

TrainerRoad_SS_2_Week2.png
TrainerRoad_SS_2_Week2.png (45.21 KiB) Przejrzano 5252 razy
Tydzień raczej z tych słabszych. W poniedziałek nie pokręciłem, bo opona do trenażera mi się kończyła w niedzielę. Zresztą poniedziałek to niby mój dzień wolny.
Na wtorek załatwiłem sobie zastępnik i pocisnąłem jeszcze na starym sprzęcie "antylopę" przez prawie 2h. W międzyczasie przyszedł Kickr Core :twisted: :twisted: + kaseta i łańcuch. Rozpakowałem, poskręcałem, trochę się pobawiłem i w środę poszedł trening próbny z TrainerRoad'em, tylko żeby wypróbować możliwości trenażera. W piątek wszedł "Hunter", sobotę bardzo miło spędziłem z rodziną, nie startczyło jej już na trening. Niedziela przejechana.
W sumie 479 TSS. Tyłka nie urywa, ale cóż. Kolejny przede mną.
ODPOWIEDZ