FireTriFighter

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz lis 01, 2020 10:48 pm

Tydzień zamknięty.
Łącznie 6:30h
Hali, na której trochę się poruszam i pogram w kosza nie wliczam.
1h siłownia, reszta rower. Na TT 2h (2x1h).
Porobione:
- szosa 5x1min >300W / 1min , przerwa i 4x10s >400W, przerwy 90s
- szosa 40min i 30 min interwał tempo
- szosa- interwały siły 2' , przerwy 1 min 2x5'
- TT- bez zadań dawno nie siedziałem na TT więc zarówno i by się rozruszać oraz dla powiększenia czasu w niskiej intensywności
- TT- Interwałki 5x1min >300W, przerwa 1min, przerwa 10 min i 5x30'' do odcięcia, przerwy coraz dłuższe ale nie za długie (1min, 1,5min, 2min, 3 min).

Październik wyszedł zadowalająco, Strava sugeruje średnio 4 jazdy na tydzień i 5h 40 min średnio na rowerze w tygodniu. Jakieś wiosła były, smaczek siłki był. Idę za ciosem!
Nastał listopad. Siadam ponownie do lektury poradnika miernika mocy, chociaż znów nie do końca wiem jak zrealizować kolejny rok, brak konkretnych priorytetów sportowych na 2021 nie ułatwia sprawy. Jest "nowy" rower więc trzeba będzie się pokazać gdzieś na nim bo nikt mi nie uwierzy, że go mam. :D
Jednak chcę już ten miesiąc zrealizować jakoś bardziej konstruktywnie.
Na stałe wpada siłownia , 1x ciężarki, 1xsiła/sprawność/core. Muszę wrócić do gimnastyki. Na TT jest jeszcze trochę podkładek do zdjęcia. Zapał do roweru jest więc nie zamierzam go za bardzo teraz rozniecać. Nie wiem na razie ile optymalnie powinno znaleźć się roweru. Uwzględniam taki aspekt, że w razie wypadku trudniej o pomoc lekarską, więc i w weekendy nie ciągnie mnie za specjalnie na zewnątrz na rower. Z resztą złapałem kapcia na przełaju niedawno, a od 5 lat nie miałem kapcia, przypadek? Nie sądzę!

Mam kilka rzeczy mechanicznych do dogrania jeszcze, plus pozycja.
Kolejna wizyta u fizjo jutro (2.11.), ale raczej będę się regularnie umawiał na kwestie związane stricte z regeneracją.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

pn lis 09, 2020 8:45 am

Listopad otwarty. Porobione:
- 2xsiłka. Raz bardziej core+ wiosła, drugi raz ciężarki. W sumie około 2h.

- 3x rower trenażer. Na szosie wpadły dwie jednostki (interwały "siłowe" 5x2' interwał na twardo na 1' luz oraz 3' twardo na 1' luz. Druga jednostka na szosie to 2 interwałki po 30' tempo, jeden na wysokiej kadencji, drugi na niższej.
Jednostka na czasówce to interwał tempo 20' i 5 interwałów po 1'>300W na przerwie 1min.

Z tego co wyżej 5:35. Wpadła jeszcze hala i trochę ciekania na niej. Czyli 6 dni aktywnych. Znów zeszła skóra ze stóp, plus trochę mi znajomy uszkodził nogę więc już pasuję z wybrykami na koszykówce.

Sprzedałem Fuji, wystawiłem kierownicę. Kupiłem korbę 170mm do szosy, będę miał 172,5 na zbyciu (zębatki do dogadania).
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lis 10, 2020 8:08 am

Suport od Token Ninja zamówiony. Montaż z tego co widzę banalny. Chociaż znając moje szczescie zapewne będzie jakiś problem :D Trochę miałem zagwozdki jak pozbyć się aktualnego w szosie i czasówce. Ale znalazłem odpowiednie narzędzie, któremu Pressfit w szosie się poddał. Rama bez widocznych uszkodzeń...
Nie szedłem w ceramikę, szczególnie w szosie nie widziałem takiego sensu. W czasówce może później dokupię łożyska.
Wymiana suportu w czasówce wymuszona chęcią zmiany korby. W szosie ciekawość porównania Shimano Pressfit vs token ninja. Przyjdzie niestety pewnie 12 albo 13.11.
Powoli też chciałbym się zabrać za rozbudowę roweru przełajowego, chociaż nie wiem czy nie lepiej po prostu go zmienić.Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw lis 12, 2020 7:09 pm

Aktualizacja dotycząca sprzętu. Suporty od Token Ninja przybyły, co prawda nie do końca wiem, czy dostałem wersje pierwotne czy już poprawione bo Token zaczął wypuszczać dopracowane jeszcze bardziej suporty. Wymiana suportu w rowerach zakończona sukcesem, nikt ani nic nie ucierpiało.

Jak pisałem wyżej w szosie Pressfit ładnie wyskoczył, ładnie było posmarowane to przy pomocy narzędzia z postu wyżej musiał się poddać bez oporu. Gorzej niestety było w czasówce Ridleya. Waliłem solidnie, przez chwilę już się nastawiałem jednak, że pożyczę od znajomego wybijak bądź oddam na serwis. Minusem mojeka "wybijaka" jest uderzanie bardziej punktowe. Jednak zaczął wyłazić. Druga miska poddała się szybko, bo wsadziłem podkładkę, dzięki czemu siła uderzenia rozchodziła się równomiernie. Różnica w stanie muf drastyczna. W czasówce było totalnie sucho co zapewne spowodowało trudności w wybiciu misek. Trzeba było też zwiększyć nieco samą siłę uderzenia ;)

Sam montaż suportu Tokena już bez problemów. Nie byłem przekonany do końca czy w paczce będę miał jakieś podkładki, ale niepotrzebnie, parę sztuk było w paczce, ale korby wlazły doskonale. Przed montażem porównałem oba wykonania. Token wygląda świetnie

I w ten oto sposób znów w czasówce mam korbę 165mm, natomiast w szosie skróciłem sobie ramię do 170mm.

Do sprzedania będzie korba Rotora 175mm pod oś 30m oraz Korba Ultegry 172,5mm.

Byłem również na basenie...
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

czw lis 12, 2020 7:10 pm

Foteczki.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

czw lis 12, 2020 8:11 pm

Hmm, basen marzenie dla takiego pływaka jak ja :lol:
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

ndz lis 15, 2020 10:20 pm

Kolejny tydzień listopada zamknięty. Ten wyszedł bez szału i bez wspominanego pomysłu. Sporo uwagi poszło na serwisowe rzeczy, czasu też trochę mniej. Była wizyta u fizjo. Kolano po ostatnich fanaberiach na koszykówce doskwierało przy gwałtowniejszych ruchach, problem jeszcze zbadam. Na rowerze czy ćwiczeniach siłowych nie było problemu więc alarmu nie wszczynam. Przełomu przy współpracy z fizjo nie przewiduję, jeżeli chodzi o bieganie. Jakieś tam lasery, szmery bajery mi zaaplikował parę razy. Jednak patrząc nawet na rower to będę chciał od czasu do czasu zajrzeć do tego fizjo.

Generalnie w tym tygodniu przesiadłem się na czasówkę. Wpadły 3 jednostki rowerowe, 2 siłowe.
Na rowerze:
11.11. 20min tempo, 5' przerwa, 5x1' >300W /1' przerwy - wysoka kadencja.
13.11. 2x(5x1' >300W/1' przerwa)/5' przerwy. Wysoka kadencja
15.11. 2x(5x2' na twardo)/5' przerwa.

Krótka korba zdecydowanie mi pasuje. Oczywiście wcześniejsza 175mm była dla mnie za długa więc przeskok musiał nastąpić. Mam do dyspozycji jeszcze 170 więc pewnie za jakiś czas i ją sprawdzę.

Poza tym 1x siłownia z ciężarami i wiosłowaniem oraz 1x siła/sprawność. Jednak jak pisałem bez szału.

5:35 łącznie z czego 3:04 to rower. 2 dni wolne co pewnie dało poczucie, że ten tydzień wyszedł licho.

Zabawa z pozycją na TT rozpoczęta. Na pierwszy strzał troszkę siodło w górę pójdzie. Na mostku jest również do zyskania w aby dać go niżej, ale super oreo/aero torba bontragera przykręcona do ramy przeszkadza.

W następnym przez parę dni praca zdalna więc będzie można troszkę popracować lepiej.
Postaram się coś nagrać z pozycji aktualnej i sukcesywnie będę opisywał poprawki.
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

wt lis 17, 2020 8:14 am

Co jest Twoim głównym startem w 2021?
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lis 17, 2020 8:23 am

Chciałbym to wiedzieć, niedawno szukałem jakiegoś kalendarza z zawodami, ale typowo rowerowe kiepsko działają. Sądziłem wrócić do szosowych wyścigów, zrobić parę czasówek. Jednak głównie popracować nad własnymi umiejętnościami. Mam jeszcze ponad miesiąc by wycelować w konkrety.

Pewnie się wybiorę na Tatra Road Race...

Plus chciałbym zrobić zawody u siebie: duathlon szosowy, czasówkę.

Bankowo wiem co nie będzie moim priorytetem a to już dużo.

Jeżeli wizyty u fizjo jednak dadzą efekt to się ścigamy w duathlonach i tri.
Awatar użytkownika
FireTriFighter
Posty: 1165
Rejestracja: sob lut 22, 2020 2:16 pm

wt lis 17, 2020 9:56 pm

Pozycja numer 1 i już widać, że można wiele poprawić ;)
https://www.youtube.com/watch?v=CJ2wkEQrKR8

Początek to jazda podczas przerwy po pierwszych interwałach (około 180W), od kasku interwały po 1min >300W
Ostatnio zmieniony wt lis 17, 2020 10:11 pm przez FireTriFighter, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ