[Dziennik treningowy] Przełamać rutynę

Tutaj prowadzimy swoje treningowe blogi. Triathlon, duathlon, kolarstwo - co kto lubi!
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 537
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

sob sie 29, 2020 1:56 pm

Miała być nowa życiówka 1/2 i jest (choć trochę rzyciówka bo nie pękło 5h..) No ale na gorąco jestem zadowolony.

Ostatecznie rezultat 05:02:43, 26 miejsce Open M, 9 miejsce M40. Mój czas z Nieporętu A. D. 2019 poprawiony o jakieś 26minut...

Idę pić piwo później coś skrobnę.
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

sob sie 29, 2020 6:21 pm

Gratulacje!
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
scott_mtb
Posty: 435
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:27 am

sob sie 29, 2020 6:53 pm

Każdy progres -nawet najmniejszy powinien cieszyć - a tu taka poprawa - gratulacje.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Szajba
Posty: 492
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:04 pm

sob sie 29, 2020 7:21 pm

Gratulacje :)
Życiówka to życiówka, dobry wynik z rzycią niewiele ma wspólnego. A że 5h nie pękło ... nie pękło teraz, pęknie przy najbliższej okazji
When you have to shoot...Shoot! Don't talk

https://www.strava.com/athletes/11696370
Awatar użytkownika
olesia
Mistrzyni Stoneman Triathlon Władysławowo
Posty: 809
Rejestracja: śr lis 06, 2019 10:44 am

sob sie 29, 2020 7:23 pm

Gratulacje! !!! Fajna poprawa.
Awatar użytkownika
endi8888
Posty: 537
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:13 pm

ndz sie 30, 2020 11:18 am

Dzięki wszystkim,

a teraz w skrócie relacja z zawodów.

Z Nieporętem znamy się w sumie całkiem dobrze bo robiłem tu już kiedyś 1/4, potem 5150 Warsaw i w zeszłym roku 1/2 IM gdzie totalnie mnie wycięło na biegu. Choć za tym miejscem nieszczególnie przepadam (tak powiedzmy eufemistycznie;) jednak bliskość i logistyka co roku mnie ściąga na te zawody. W tym covidovym roku tym bardziej - jako że się w ogóle odbyły.

Do startu przystępowałem z mocno sprawdzonym rowerem (co się dało - licznik, bidony, zestaw naprawczy.. dodatkowo połapałem na trytytki :D :D - zdały egzamin na odcinku z trelinką i nic tym razem nie pogubiłem). Dodatkowo przygotowałem się pod kątem żywnościowym (tu też było OK - starczyło na luzie żeli na cały odcinek rowerowy).

Start 1/2 był zaplanowany na 7:00 rano, żeby ogarnąć wstawianie roweru i pakiet potrzebna była wczesna pobudka ale co tam...
Po moich ostatnich narzekaniach na upały - tym razem pogoda zapowiadała się zupełnie odwrotnie - prognozowany deszcz do 12:00. Jakoś mnie to nie martwiło choć jeździć w deszczu nikt nie lubi... cieszyłem się na bieg bez upału.

Krótka rozgrzewka i jedziemy:

Pływanie: Rolling start - do czego ostatnio można się już przyzwyczaić. Tym razem mimo tego "udało mi" się załapać na małe zamieszanie i trochę pralki na 1-szej boi no ale potem towarzystwo się rozpłynęło i było OK. Pływanie szło trochę jak krew z nosa... jakoś nie mogłem złapać mitycznego "flow" i czułem, że trochę szarpię się w tej wodzie. Do tego moja nawigacja nie była tak dobra jak w Ślesinie. Odcinek pływacki wg Garmina w 36minut (1:52/100 bo trochę nadrobiłem dystansu). Do tego doszedł dobieg do strefy i wg STS wyszło 38:02 minuty (??) Niby tragedii nie ma ale planowałem, że będzie jakieś 2 minuty szybciej.

T1: Trochę zamarudziłem bo mi się zegarek zlapował przy ściąganiu pianki + zakładałem buty. Razem - 3minuty

Rower: Trasa była mi znana z lat ubiegłych. 4 pętle / 7 nawrotek w sumie + plus te okropne odcinki dojazdowe do strefy po trelince...
Jechałem swoje (waty - okolice 250W plus max 300W przy rozpędzaniu). Taki był plan i w sumie zrealizowany całkiem dobrze. Na plus obyło się bez żadnych nieplanowanych zdarzeń. Na rowerze rozpadało się na dobre i trochę zaczęło wiać. Upału brak a wręcz mnie trochę wychłodziło:) Większość trasy jechałem zupełnie samotnie. Średnia moc wyszła zgodnie z założeniem - 248W z trasy. Waty nie do końca przełożyły się na prędkość niestety (AVG 34). Chyba za często wychodziłem z lemondki (zakręty, kałuże itp) albo nie wiem co... Muszę to sobie jakoś przeanalizować dokładniej. W każdym razie bike split znowu nie powala: 02:39:58

T2: Klasyka: buty, 2 łyki izotonika i lecimy.

Bieg: Planowałem za wszelką cenę trzymać tempo poniżej 5min/km bo takie było realistyczne na podstawie tegorocznych treningów i wybiegań. Jednak czułem się dość dobrze po tym rowerze (żywienie rules!) i zalicytowałem wysoko - 1-sze 5 km weszło po 4:30/km, 2-ga pętla po 4:35/km. Przy takim tempie że nadejdzie kryzys to wiedziałem - miałem nadzieję, że nastąpi to jak najpóźniej.... No i wykrakałem bo ok 12km po punkcie żywieniowym i przyjęciu izotonika się zaczęło złe (kolka a do tego początek zgonu mięśniowego). Na szczęście nie było problemów z upałem i się trochę ogarnąłem. 3-cia i 4-ta pętla weszły nadal poniżej 5min/km co w sumie dało całkiem przyzwoity (01:39:32) wynik biegu na mecie. Tutaj pozytyw! Pobiegłem szybciej niż planowałem i szybciej niż bym się spodziewał, że mogę w tym sezonie. Finisz na Mecie i kątem oka widziałem już że 5h nie pękło... ale satysfakcja z ukończenia i tak duża.

Podsumowując: Porównując te same zawody w Nieporęcie z 2019 i 2020 (trasa właściwie taka sama była). W 2019 szybciej popłynąłem, w 2020 rower szybszy o około 8 minut a bieg 2020 szybszy o prawie 20 minut (rok temu miałem totalny zgon na biegu...). Czas poprawiony z 05:28:37 na 05:02:43. Z tego bardzo się cieszę.

Dziś kiedy zeszły emocje i czuję solidne zakwaszenie wiem, że zrobiłem co mogłem (na biegu chyba nawet trochę więcej;) i start oceniam pozytywnie. Dodatkowo dało mi to kopa mentalnie, bo czuję, że sub 5 godzin na 1/2IM to nie jakaś fanaberia a jest już tylko kwestią czasu. W tym sezonie chyba już nie nastąpi bo starty mi się skończyły ale trzeba mieć przecież jakiś cel przez zimę - prawda?
Awatar użytkownika
Willi
Posty: 607
Rejestracja: wt lis 05, 2019 9:46 pm

ndz sie 30, 2020 12:58 pm

To jest o co walczysz w 2021, to złamania 5 i gratulacje :D
RafałM
Posty: 215
Rejestracja: wt lis 05, 2019 5:00 pm

ndz sie 30, 2020 8:09 pm

endi8888 pisze:
ndz sie 30, 2020 11:18 am
ale trzeba mieć przecież jakiś cel przez zimę - prawda?
Poprawić rower :D
Gratulacje!! Złamać 5h to już tylko kwestia czasu.
wgtw88
Posty: 181
Rejestracja: śr lis 06, 2019 11:10 am

ndz sie 30, 2020 10:43 pm

No to masz idealna motywacje do pracy na zime 2020/2021;) 2min, wiec przepracujesz solidnie i wejdzie sporo ponizej tych 5h;)

Ja pierwszy raz startowalem w Nieporecie, mnie trasa sie bardzo podobala. Te poczatkowe i koncowe 500m faktycznie niszczy srednia, ale pozostala czesc trasy rowerowej ekstra asfalt i malo zakretow.
Bol przemija, wynik w internecie pozostaje na zawsze :D

https://www.strava.com/athletes/39890761
Awatar użytkownika
kajet
Posty: 1180
Rejestracja: wt lis 05, 2019 2:15 pm

ndz sie 30, 2020 10:50 pm

Szczerze mówiąc nie rozumiem, dlaczego org nie zrezygnuje z wjazdu na teren ośrodka między pętlami. Wystarczyłoby przesunąć nawrót w połowie pętli o kilkaset metrów, żeby długość trasy się zgadzała. Zawodnicy wjeżdżający z ośrodka na pętlę mogliby zostać rozjechani przez kontynuujących jazdę na pętli, ale wystarczy ustawić „rozbiegówkę” z pachołków i postawić wolontariusza z gwizdkiem.
Zaproś tu swoją kuzynkę lub wujka - będzie weselej.
www.enduhub.com/kajet
ODPOWIEDZ